NOWY DWÓR. Wiosenna wycieczka do Londynu

2017-04-11 6:00:50

We wtorek 21.03.2017 roku dziesięcioosobowa grupa pod opieką p. Ewy Szmytkowskiej oraz p. Emilii Napiórkowskiej wyruszyła w wymarzoną podróż do Anglii.
Na lotnisku w Modlinie spotkaliśmy się już o 5 rano. Po pożegnaniach z rodziną nadszedł czas na rutynowe kontrole paszportowe i celne. Na szczęście nikt nie został zatrzymany na dłużej, więc mogliśmy spokojnie przejść do hali odlotów. Wylot naszego samolotu był przewidziany na godzinę 6:50. Po dwóch godzinach ekscytującego lotu dotarliśmy do portu lotniczego London–Stansted. Gdy angielska obsługa lotniska sprawdziła nasze paszporty razem z opiekunkami udaliśmy się do taksówek.
Miasto przywitało nas silnym, chłodnym wiatrem, więc z radością odpoczęliśmy w samochodach wiozących nas do miejsca zakwaterowania. Pogoda jednak w niczym nam nie przeszkodziła i zaraz po zameldowaniu udaliśmy się na zwiedzanie przepięknej okolicy. Udaliśmy się do Hyde Parku, najstarszego i największego parku w Londynie, który każdy rasowy turysta musi obowiązkowo odwiedzić.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy z hotelu, aby zwiedzić najważniejsze miejsca w Londynie – na wstępie: Buckingham Palace i Westminster Abbey. Niestety w tym dniu pogoda nadal nam nie dopisywała, więc oglądaliśmy miasto z wysokości London Eye, ukryci przed deszczem i wiatrem. Później zwiedzaliśmy ekspozycje w muzeum National Gallery, następnie udaliśmy się do Covent Garden, gdzie mogliśmy zakupić kilka pamiątek i obejrzeć ulicznych grajków.
Poznaliśmy również słynne place londyńskie: Leicester Square i Piccadilly Circus i słynne sklepy: Harrod`s i Hamley`s. Zmęczeni 21 kilometrowym marszem wróciliśmy do hotelu.

Kolejny dzień okazał się wspaniały. Rano ok. 10 poszliśmy do muzeum Madame Tussaud`s. Kolejną atrakcją była przejażdżka kolejką do Greenwich. Zwiedziliśmy tam Royal Observatory Museum, a także zrobiliśmy sobie zdjęcia, stojąc jednocześnie na dwóch półkulach naszego globu. Aby upamiętnić tę wizytę, zakupiliśmy pamiątki na regionalnym targu i skosztowaliśmy lokalnych pyszności.
Ostatniego dnia naszej wizyty w Londynie robiliśmy zakupy na jednej z najsławniejszych ulic w stolicy Anglii – Oxford Street. Po dwugodzinnym zakupowym maratonie wróciliśmy do hotelu i z trudem zapakowaliśmy wszystko do walizek. Niestety nasz pobyt w Londynie dobiegał końca, pożegnaliśmy się z miastem i wróciliśmy do Polski.
Na zakończenie można tylko potwierdzić, że w Londynie nie można się nudzić. Jest tu wspaniała historia Anglii, niepowtarzalne atrakcje turystyczne, piękne parki królewskie i wiele okazji do zrobienia zakupów. Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo zdjęć i niezapomnianych wrażeń, których dostarczył nam Londyn.

27892_28483

Agata Grunkowska
klasa 1

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *