NOWY DWÓR. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na ul. Morawicza

2022-03-18 7:58:35

Od poniedziałku (21 marca 2022r.) pełną parą ruszy remont i przebudowa ul. Morawicza w Nowym Dworze Maz. Czekają nas utrudnienia. Starostwo Powiatowe przekazało dzisiaj szczegóły organizacji ruchu na ten czas

Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta informuje:
“Drodzy Państwo, w związku z rozpoczęciem przebudowy ul. Morawicza w Nowym Dworze Mazowieckim informujemy o tymczasowej organizacji ruchu.

W etapie 1 obecnie już wprowadzonym, zakłada się rozebranie azyli i wysp zlokalizowanych w jezdni ul. Morawicza w rejonie skrzyżowania ul. Morawicza z ul. Miłą i Jarzębinową oraz odbudowanie w ich miejscach konstrukcji jezdni.

W etapie 2, który zostanie wprowadzony w dn. 21.03.2022 r. o godz. 8 (mapka poglądowa tego etapu w załączeniu) zakłada się wykonanie robót brukarskich oraz sieci teletechnicznej i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Morawicza, Miłej i Jarzębinowej. Ruch drogowy w tym etapie w ul. Morawicza na odc. od drogi wojewódzkiej nr 630 do zjazdu do C.H. Kaufland będzie odbywał się, jako jednokierunkowy, pasem wyznaczonym w środku jezdni. W związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Morawicza, istniejący ruch (w tym komunikacji zbiorowej) z kierunku Centrum zostanie przekierowany na objazd ul. Akacjową, Sienkiewicza i Długą.

W etapie 3 o wprowadzeniu, którego wykonawca poinformuje ze stosownym wyprzedzeniem zakłada się wykonanie frezowania jezdni, ułożenie nowych warstw asfaltowych, wprowadzenie stałej organizacji ruchu i wykonanie robót wykończeniowych. W związku z tym, założono zamknięcie przedmiotowego odcinka ul. Morawicza dla ruchu, który zostanie przekierowany na objazd ul. Długą, Sienkiewicza i Akacjową z dopuszczeniem pojazdów o dopuszczalnej masie do 3,5t oraz poj. zaopatrzenia i komunikacji zbiorowej.

W związku z prowadzonymi pracami prosimy użytkowników ruchu drogowego poruszających się tym odcinkiem drogi powiatowej o zachowanie szczególnej ostrożności, zwracanie uwagi na ustawione oznakowanie pionowe informujące o objazdach oraz o wyrozumiałość i cierpliwość.”

Zaplanowana przebudowa ma na celu poprawę stanu technicznego drogi powiatowej. Zakres robót przewidzianych do realizacji obejmuje m. in. remont nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni pod wydzielony pas do skrętu w lewo w ul. Jarzębinową, budowę poboczy gruntowych, przebudowę chodników i peronu przystankowego oraz przebudowę zjazdów i ciągu pieszo-rowerowego. W ramach zadania zaplanowano również wybudowanie kanału technologicznego oraz budowę instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Morawicza, Miłej i Jarzębinowej w Nowym Dworze Mazowieckim – czytamy w założeniach do projektu.
Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec czerwca br.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *