Facebook
NOWY DWÓR. Nietrzeźwy, na zakazie i z narkotykami

2022-03-17 10:47:16

Policjanci z nowodworskiego wydziału prewencji zatrzymali w tym tygodniu 20-latka, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. U kierowcy i 21- letniego pasażera bmw mundurowi ujawnili amfetaminę. Mężczyźni zostali zatrzymani, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W poniedziałek około godz. 2:00, policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim patrolowali ulicę Thommee. Zauważyli kierującego bmw, który nie zastosował się do zakazu wjazdu, zakazu skręcania w prawo i poruszał się niezgodnie z kierunkiem ruchu. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali go do kontroli. Od siedzącego za kierownicą 20- latka z Iławy, funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu miał 0,6 promila alkoholu.
W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiada aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci ujawnili przy nim również zawiniątko z folii aluminiowej, z białym proszkiem. Badanie narkotesterem wskazało, że to amfetamina. Żeby tego było mało, w trakcie interwencji okazało się, że 21- letni mieszkaniec Sierpca, który był pasażerem bmw, także posiadał przy sobie amfetaminę.
Mężczyźni zostali przewiezieni do nowodworskiej komendy i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty.
Zgodnie z art. 62 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancjii psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew sądowemu zakazowi i znajdując się w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *