Facebook
NOWY DWÓR. Nie korzystasz ze zbiorczej anteny – nie musisz płacić

2022-03-18 1:00:59

W tablicach ogłoszeniowych budynków należących do zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Dążność” pojawiła się informacja o podwyżce opłat za konserwację anten zbiorczych AZART. Większość lokatorów płaci za usługę, choć z niej nie korzysta


Okazuję się, że część mieszkańców już dawno nie korzysta i nie podłącza swoich odbiorników do anten zbiorczych. Nie oznacza to jednak, że ich konserwacja może zostać zawieszona. Anteny znajdują się na budynkach, a o ich należyty stan dba PPUH Krawarkon Sp. z o.o., która ma podpisaną umowę ze Spółdzielnią.
Do tej pory każdy lokal w czynszu uiszczał miesięczną opłatę w wysokości 2,16 zł za konserwację anten. Po podwyżce zaakceptowanej Uchwałą Zarządu nr 40/6 z dnia 17.02 br. opłata od 1.04.2022 r. będzie wynosić 3,24 zł miesięcznie.
System anten zbiorczych AZART rozpowszechnił się w latach 70-tych poprzedniego wieku. Miał za zadanie dostarczać dobrej jakości sygnał RTV do poszczególnych lokali budynków wielorodzinnych za pomocą jednej, zbiorczej anteny usytuowanej na dachu. Takie rozwiązanie wpływa jednocześnie na estetykę osiedli ograniczając wystawiane na zewnątrz anten indywidualnych przez mieszkańców. Z czasem rozwinęły się inne technologie odbioru (satelita, kablówki), z których coraz chętniej korzystają lokatorzy. Nie mniej jest jeszcze część mieszkańców, która swoje urządzenia RTV ma podłączone do anten zbiorczych, stąd konieczność utrzymania systemu AZART.
Jak dowiedzieliśmy się w Spółdzielni Mieszkaniowej „Dążność”, każdy kto nie korzysta z anteny zbiorczej nie musi za usługę dostarczaną do jego lokalu płacić.
– W imieniu Zarządu SML-W Dążność informuję, iż w przypadku nie korzystania z instalacji zbiorczej istnieje możliwość przez mieszkańców rezygnacji z opłaty za konserwację anteny zbiorczej – napisał w odpowiedzi na nasze pytanie Artur Wiśniewski z-ca prezesa ds. inwestycji i remontów w SML-W „Dążność”.
Wystarczy w tej sprawie skontaktować się z właściwą administracją osiedla.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *