Facebook
NOWY DWÓR. Najpierw zadzwoń i sprawdź, czy jest lekarz

2022-05-13 2:50:53

Coraz częściej docierają do nas głosy, że działająca przy szpitalu Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna jest nieczynna lub działa w ograniczonych godzinach. Co zrobić, aby w nagłym przypadku nie “pocałować klamki”?

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
W minioną niedzielę, 8 maja br. choć punkt powinien działać całodobowo, na drzwiach wejściowych widniała informacja, że z pomocy lekarza będzie można skorzystać dopiero od godz. 18.00. Wszystkie osoby potrzebujące porady przed tą godziną były kierowane do Nasielska lub Legionowa. Taka sytuacja zdarza się w ciągu ostatnich miesięcy już kolejny raz.
– W majówkę byłam z chorym dzieckiem na NPL w Nowym Dworze. Poinformowano nas, że w tym dniu nie ma na miejscu lekarza i albo pojedziemy do Nasielska, albo będziemy czekać na SOR-ze – zgłosiła nam niedawno mieszkanka Modlina. – Nie jestem zmotoryzowana, dlatego zdecydowałam się pójść na SOR, gdzie na szczęście po paru godzinach udzielono nam pomocy. W tym roku już drugi raz byłam zmuszona próbować dostać się na NPL. Poprzednim razem również nie było lekarza na miejscu.
Pacjenci skarżą się, że o tym jak w danym dniu działa punkt pomocy i czy w ogóle działa można dowiedzieć się jedynie bezpośrednio przed drzwiami. Nie ma np. na stronie internetowej NCM informacji publikowanych na bieżąco o godzinach działania punktu w dni świąteczne.
– Bywa tak, że sami dowiadujemy się w ostatniej chwili, że doktor pełniący dyżur w danym dniu nie stawi się do pracy z powodu własnej choroby. Nie jesteśmy w stanie dostarczyć takich informacji pacjentom z wyprzedzeniem. Zawsze któryś z naszych dwóch punktów w NDM lub Nasielsku ma pełną obsadę lekarską. Na bieżąco można uzyskać informacje telefonicznie u pielęgniarki dyżurującej w NiŚOZ czy aktualnie jest lekarz. Zawsze w NPL jest pielęgniarka dyżurująca, która może zrobić zastrzyk lub przekierować pacjenta na SOR w przypadku zagrożenia życia – przekazał naszej redakcji dr. Łukasz Tomasik, dyrektor ds. medycznych NCM.
Telefony do opieki nocnej i świątecznej w Nowym Dworze Mazowieckim: 22 765 83 43765 83 22 i w Nasielsku: 22 765 83 21.

M.M.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *