NOWY DWÓR. Na Sportowej spokojniej

2021-10-05 9:57:17

Uciążliwości związane z przejazdem ciężkich samochodów ciężarowych z rampy kolejowej ul. Sportową od dłuższego już czasu są zmorą mieszkańców. Miasto interweniowało w tej sprawie u dzierżawcy terenu, czyli PKP. Jest odpowiedź, ale czy problemy się skończą?


Jak czytamy w piśmie będącym odpowiedzią na żądania wysunięte przez miasto, Spółka PKP PLK S.A. Zakład Lini Kolejowych w Warszawie, po sprawdzeniu załącznika mapowego do umowy dzierżawy stwierdziła, że dojazd do rampy od strony ul. Sportowej na wysokości nieruchomości z nr 46 przebiega po terenie nie będącym w zarządzie PKP PLK S.A. „Z Uwagi na powyższe, PKP PLK S.A. Uznaje przedmiotowy dojazd do rampy przy składzie węgla za nielegalny i w dniu 12.08.2021 r. droga wzdłuż rampy zostanie zablokowana na wysokości kozła oporowego toru nr 5. Przedmiotowa blokada zostanie ustawiona na terenie zarządzanym przez naszą Spółkę” – informuje w piśmie dzierżawca.
Sprawdziliśmy i faktycznie betonowe bloczki i znak zakazu wjazdu na rampę od wspomnianej strony znajduję się na miejscu. W chwili obecnej wjazd i wyjazd pod tory kolejowe możliwy jest jedynie od strony wiaduktu drogowego. „Podsumowując blokada nielegalnego dojazdu do rampy powinna znacznie zmniejszyć lub wyeliminować całkowicie ruch samochodów ciężarowych na ulicy Sportowej w rejonie skrzyżowania z ul. Nowołęczną i ograniczy z tym związane uciążliwości dla okolicznych mieszkańców” – wyjaśnia PKP PLK.

Miasto trzyma rękę na pulsie

Jeśli jednak postulaty mieszkańców nie zostaną spełnione, miejscy urzędnicy chcą całkowicie zablokować dojazd do rampy. – Przygotowaliśmy kolejne pismo do PKP, w którym informujemy, że jak nie wykonają postulatów mieszkańców i naszych żądań to przystąpimy do zamknięcia drugiego zjazdu z rampy przeładunkowej – wyjaśnił nam Maciej Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim.
Na chwilę obecną zostały podjęte przez kolej środki zaradcze w postaci blokady nielegalnego wyjazdu. Czy będzie to egzekwowane przez kierowców samochodów ciężarowych, okaże się w najbliższej przyszłości.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *