Facebook

NOWY DWÓR. Mieszkają w… krzakach

2019-06-24 8:47:39

Dwójka radnych; pan Marcin Ozdarski i pani Angelika Sosińska odwiedzili mieszkańców na ulicy Przytorowej 3 w Nowym Dworze Mazowieckim na prośbę samych zainteresowanych

Mieszka tam dziesięć rodzin. Mieszkańcy zwrócili się przede wszystkim o uporządkowanie terenu, wycięcie zbędnego zadrzewienia, które przynosi więcej szkody niż dobrego wizerunku tego miejsca. Czują się odcięci od reszty miasta, mimo iż mieszkają w dość ruchliwym miejscu i nie czują się też bezpiecznie. Miejsce to stwarza możliwość nocnych schadzek osób o szemranej reputacji. nie tylko lisy, ale również dziki. Ogromne zadrzewienie terenu, duże ilości chwastów i wysokich traw jest idealnym skupiskiem dla komarów i innych insektów. Składano również prośbę o zorganizowanie placu zabaw dla ich dzieci. Bardzo dużym zagrożeniem jest niezabezpieczone szambo znajdujące się obok budynku. Przykryte jest ono tylko zwykłą płytą tekturową niebetonową, którą bez problemu może otworzyć nawet dziecko. Mieszkańcy narzekają na przeciekające dachy, brak kontroli kominiarskich oraz na wyrastające z rynien krzaki. Miejski Zakład Oczyszczania tłumaczył, że nie mają tego terenu w swoim wykazie na oczyszczenie. Jak się okazuje, nie jest to teren również należący do miasta, tylko od bardzo dawna przez nie dzierżawiony. Po interwencji radnych teren został częściowo oczyszczony prze ZBK.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

3 komentarze

 1. K odpowiedz

  Powinni sami sprzątać, wycinać drzewka i trawę, przepedzac osoby które piją co noc, strzelać do dzikow i naprawiać kominy, mieszkania które nadają się tylko do zburzenia powinni naprawiać na własny koszt mimo że nie są ich własnością. Podejście osoby która nic nie wie jak to wygląda w tym miejscu. Skoro są płacone podatki to czemu mieszkańcy mają się tym zajmować? Jak pod blokiem rośnie trawa i krzaki wchodzą aż oknami to mieszkańcy wycinaja czy spółdzielnia mieszkaniowa (gospodarz)?

 2. M odpowiedz

  Zgadzam się z Emilem.
  Mieszkańcy tworzą w końcu w tym miejscu społeczność. Zamiast się raz na miesiąc zorganizować i porzsdkować swoją przestrzeń, łatwiej wyciągnąć rękę do miasta.
  Radni powinni to zaproponować bez pisania artykułów pod publikę.

  W centrum NDM jest pełno papierosów i gum na chodnikach. Czy to jest wina MZO, że jest brudno?
  Czy tych co śmiecą?

 3. Emil odpowiedz

  A sami nic tak od siebie, żeby zadbać o otoczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…