NOWY DWÓR. Mefedron w skarpetce, marihuana w opakowaniu po lekach… 7 osób z narkotykami zatrzymanych w miniony weekend

2022-06-21 9:53:20

W ostatni weekend na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego policjanci zatrzymali 7 osób, posiadających przy sobie środki odurzające. Każdemu z nich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, tuż przed godziną 12.00 w rejonie ulicy Sukiennej. Policjanci z Wydziału Kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał przy sobie susz roślinny. Tester wykazał, że była to marihuana.

Kilkanaście minut po godzinie 21.00, w rejonie ulicy Bema w Modlinie Twierdzy mundurowi podjęli interwencję wobec 33-letniego mieszkańca Zakroczymia. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko z folii aluminiowej. Jak się okazało, była w nim kokaina.

W sobotę o godzinie 9:00, również na ul. Bema, policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w opakowaniu po lekach ukrył marihuanę.

Godzinę później, w tym samym miejscu wpadł 23-latek. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę, matamfetaminę oraz tabletkę MDMA.

Jeszcze tego samego dnia, chwilę przed północą, w rejonie ulicy Malewicza doszło do zatrzymania 28-letniego obywatela Litwy, u którego podczas kontroli policjanci zabezpieczyli tabletki extasy.

W ciągu kolejnej godziny na ul. Poniatowskiego funkcjonariusze ujawnili mefedron u 24- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna ukrył go w skarpetce.

Jako ostatni w tym dniu do nowodworskiego pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił 37-letni nowodworzanin, podejrzany o posiadanie narkotyków w postaci mefedronu. Do jego zatrzymania doszło o godz. 2:00 w rejonie ulicy Poniatowskiego

Wszystkie te osoby odpowiedzą za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara do 3 lat więzienia.

Postępowania w tych sprawach są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…