Nowy Dwór Mazowiecki – stan deweloperski czy wykończenie pod klucz?

2020-12-18 10:17:10
Zaraz obok ceny, lokalizacji i wielkości mieszkania, kluczowym elementem jest standard wykończenia. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, standardem jest wykończenie w stanie deweloperskim. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się wykończenie inwestycji pod klucz. Co to jest mieszkanie w stanie deweloperskim? Czym różni się od mieszkania wykończonego pod klucz?

 

Stan deweloperski

Określenie stan deweloperski nie jest ściśle sprecyzowane w polskim prawie budowlanym. Podczas podpisywania umowy musimy dokładnie sprawdzić jaki zakres prac obejmuje stan deweloperski w inwestycji, którą chcemy kupić. Mieszkanie w stanie deweloperskim stanowi idealną bazę do aranżacji mieszkania w wybranym przez na stylu.

Najczęściej w ramach wykończenia w stanie deweloperskim otrzymujemy ściany i sufity, pokryte tynkiem, przygotowane do pomalowania farbą lub naklejenia okładziny ściennej. W łazience i toalecie ściany pokryte są tynkiem odpornym na wilgoć. Kolejnym elementem wykończenia są okna z nawiewnikami, najpopularniejszymi rozwiązaniami są produkty wykonane z PVC, drewna lub aluminium. Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim (http://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-nowy-dwor-mazowiecki/) w standardzie deweloperskim posiadają grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. Podłoga wykończona jest zazwyczaj warstwą zaprawy cementowej, przygotowaną do późniejszego montażu płytek, paneli, czy desek podłogowych. W standardzie deweloperskim instalacje wodno-kanalizacyjne najczęściej zlokalizowane są natynkowa, aby zapewnić lepsze wyciszenie w pozostałych pomieszczeniach. Przy pomocy mebli kuchennych, czy zabudowy łazienkowej możemy je w łatwy sposób zamaskować. Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na wkucie rur w ścianę, osłabiamy ich konstrukcje, a także stracimy prawo do rękojmi. W każdym mieszkaniu znajduje się również skrzynka elektryczna oraz szafka teletechniczna. W pomieszczeniach zamontowane są kontakty elektryczne oraz włączniki światła.

W kuchni znajdziemy puszkę z instalacją prądu trójfazowego, który umożliwia podłączenie płyty indukcyjnej. W kuchni i łazience powinny znaleźć się kratki wentylacyjne, którymi usuwane jest zużyte powietrze. Jeśli do naszego mieszkania przynależy balkon, będzie on wykonany z betonu oraz będzie posiadał niewielki spadek, umożliwiający odprowadzenie wody, nieodłącznym elementem balkonu będą również balustrady.

Stan pod klucz

Mieszkanie w standardzie pod klucz jest inwestycją gotową do natychmiastowego zamieszkania. W zależności od potrzeb nabywców można wybrać pełen zakres prac wykończeniowych oraz budżet. Wykończenie pod klucz obejmuje: malowanie ścian, położenie podłóg, montaż drzwi, sanitariatów, kuchni, a także innych elementów niezbędnych do zamieszkania. Po wykończeniu wystarczy przynieść jedynie meble oraz rzeczy osobiste. Cena wykończenia mieszkania pod klucz w porównaniu do organizacji prac budowlanych na własną rękę wynosi średnio 500-1000 zł więcej za metr kwadratowy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu na poszukiwanie i sprawdzanie firm budowlanych wykonujących poszczególne etapy prac budowlanych, czy na aktualnie mieszkają daleko od zakupionej nieruchomości.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *