Facebook

NOWY DWÓR MAZOWIECKI: Reckitt Benckiser mistrzem NLF CUP 2018

2018-09-20 7:36:10

16 września odbył się pierwszy, historyczny turniej NLF CUP 2018, zorganizowany przez Nowodworską Ligę Futbolu. W rozgrywkach wzięło udział 17 drużyn z województwa mazowieckiego.

Podczas zawodów rozegranych zostało aż 36 spotkań. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły rywalizowały w czterech grupach, z których osiem najlepszych drużyn awansowało do fazy pucharowej. Wszyscy piłkarze oraz kibice zgromadzeni na hali mogli skorzystać z darmowego badania tkanki tłuszczowej oraz BMI, a także posilić się zdrowym cateringiem. W ćwierćfinałach zagrały: Dream Team i Drukpol.Flexo, BKS Wczorajsi i Delta, Gorąco Polecam i Prestidigitatorzy oraz Reckitt Benckiser i NWM Warszawa. W tej fazie faworyci nie zawiedli. W najlepszej “czwórce” znalazły się Dream Team, BKS Wczorajsi, Gorąco Polecam oraz Reckitt Benckiser. W pierwszym półfinale Dream Team zmierzył się z zespołem BKS Wczorajsi, powstałym dzięki fuzji BKS Betoniary i WKS Wczorajszych. O awansie do finału musiały zdecydować rzuty karne, bowiem w regulaminowym czasie gry było 1:1. Każda z drużyn wykonywała trzy “jedenastki”. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero ostatnia seria, w której bramkarz BKS-u obronił strzał jednego z zawodników Dream Teamu, a Maciej Wiśniewski wytrzymał presję i dał Wczorajszym awans do finału. Wspomniany Maciej został również MVP turnieju, ponieważ w każdym meczu zdobywał minimum jednego gola!

Drugi półfinał zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Mistrzowie Nowodworskiej Ligi Futbolu – Gorąco Polecam bez Bartosza Grzelaka, ale z braćmi Drewnowskimi w składzie stanęli naprzeciw Reckittowi Benckiser. Reckitt tego dnia był nie do zatrzymania. Na boisku było bardzo gorąco, a sędzia pokazał aż dwie czerwone kartki. Po niemal perfekcyjnym meczu Damian Matusiak i spółka zwyciężyli 3:2. Wielki finał to kolejny pokaz siły Reckittu. Niezwykle skuteczna gra oraz solidna defensywa okazały się kluczem do końcowego zwycięstwa. Wczorajsi nie mieli zbyt dużo do powiedzenia. Ostatecznie w finale Reckitt pokonał BKS 5:1. W meczu o 3. miejsce zespół Gorąco Polecam pokonał Dream Team. Tytuł króla strzelców rozgrywek powędrował do supersnajpera RB – Damiana Matusiaka. Gratulujemy!

To było dla nas duże wyzwanie organizacyjne. 17 drużyn, 36 meczów, ponad 13 godzin spędzonych na hali. Było warto! Mam nadzieję, że zespoły będą do nas wracać – powiedział jeden z organizatorów turnieju, Maciej Zaręba.

Obszerna fotogaleria również na stronie http://www.facebook.com/NowodworskaLigaFutbolu/

Nowy sezon Nowodworskiej Ligi Futbolu rusza już 30-ego września! Zapisy potrwają do 23-ego września. Zapraszamy wszystkie zainteresowane zespoły. 

J.C./M.Z. fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…