NOWY DWÓR MAZOWIECKI. Pokazali wszystkim jak bronił się Modlin

2019-09-26 1:08:08

W ramach obchodów 80. rocznicy Obrony Modlina, na terenie Garnizonu Modlin odbył się Piknik Historyczny oraz rekonstrukcja walk o Twierdzę z września 1939 roku

Cała niedziela (15 września) obfitowała w wiele atrakcji dla miłośników historii i militariów. Już o godzinie 12:00 na terenie Twierdzy rozpoczął się Piknik Historyczny, podczas którego przybyli mieszkańcy oraz goście mieli okazję odwiedzić stanowiska rekonstruktorów, stoiska promocyjne jednostek wojskowych, zaopatrzyć się w militarne pamiątki i skosztować wojskowej grochówki.

Równo o godzinie 15:00 rozpoczęła się rekonstrukcja obrony Modlina z września 1939 roku. W zainscenizowanej bitwie brało udział ok. 70 rekonstruktorów. Nie zabrakło szarży konnej, replik pojazdów i dział z okresu II wojny światowej, efektów pirotechnicznych i wielkiego zaangażowania rekonstruktorów. Grupy rekonstrukcyjne przyjechały nie tylko z naszych okolic, ale i z Małopolski, Lubelszczyzny czy Świętokrzyskiego.

Organizatorzy oceniają, że piknik i rekonstrukcję mogło odwiedzić około 1500 osób. Przybyły całe rodziny, a dzieci dzielnie znosiły głośne wystrzały i wybuchy oraz z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły we wszystkich przygotowanych dla nich militarnych atrakcjach. Gratulujemy organizatorom wzorowo przygotowanej imprezy i pomysłu na promocję naszych wyjątkowych okolic oraz ich historii.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *