NOWY DWÓR MAZOWIECKI: Historyczny sukces młodziczek!

2019-03-07 12:17:13

W dniach 2-3 marca w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Młodzieżowej odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek. Przez dwa dni cztery zespoły, w tym NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i LTS Legionowo, rywalizowały o miano najlepszej w województwie. Nowodworzanki pierwszy raz w historii sięgnęły po medal w zawodach tej rangi

W sobotę aż 3 z 4 spotkań musiał rozstrzygać tie-break. Podopieczne trenera Cezarego Tulina dwukrotnie musiały gonić wynik. W meczu z MOS-em i LTS-em przegrały pierwszego seta kolejno do -20 i -22. Udało im się jednak w obydwu spotkaniach wygrać drugą partię do -22 i ostatecznie to one dwukrotnie schodziły zwycięskie z parkietu.

O jeden mecz za daleko

Po dwóch kolejkach Metro i NOSiR miały po 4 punkty i walka o tytuł mistrzowski miała się rozstrzygnąć w niedzielne popołudnie. Obie ekipy miały już jednak zapewniony awans na Mistrzostwa Polski Młodziczek.

Najpierw jednak w walce o 3. miejsce spotkały się Wola Warszawa i LTS Legionowo. Drużyna z powiatu legionowskiego nie może uznać tego turnieju za udany. W ostatnim meczu przegrały z warszawiankami 2:0 i znalazły się nie tylko poza podium, ale również poza Mistrzostwami Polski Młodziczek.

W ostatnim meczu 3. kolejki naprzeciw siebie stanęły zawodniczki NOSiRu i Metra. Biało-niebieskie dzielnie walczyły, ale tego dnia rywalki z Warszawy były po prostu lepsze. Metro w pierwszym jak i drugim secie odjeżdżało nowodworzankom. Te starały się jeszcze odrabiać straty, ale musiały uznać wyższość rywalek.

Myślę, że pierwszy dzień był dla nas bardzo udany. Bardzo dobrze nam się grało, co potwierdziłyśmy na parkiecie. Drugiego dnia już tak dobrze nie było. Próbowałyśmy dotrzymać kroku zespołowi Metra, ale nie udało się. Presja była duża, nas zespół jest bardzo młody. Było to dla nas jednak cenne doświadczenie i teraz myślimy już tylko o Mistrzostwach Polski – powiedziała po ostatnim meczu reprezentantka Polski, Julia Żelazek.

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej następnym etapem są ćwierćfinały Mistrzostw Polski. 48 drużyn zostanie podzielonych na 8 grup po 6 zespołów. Do półfinałów awansują tylko dwie najlepsze drużyny. Gospodyniami grupy 8., w której zagrają nowodworzanki, są Mistrzynie województwa warmińsko-mazurskiego. Biało-niebieskie zagrają przeciwko dwóm ekipom z Podlasia, dwóm drużynom z Warmii i Mazur oraz jednej z województwa lubelskiego.

1. kolejka

Metro Warszawa – LTS Legionovia  2:0

NOSiR – MOS Wola Warszawa  2:1 (20:25, 25:22, 15:8)

2. kolejka

NOSiR – LTS Legionovia 2:1 (22:25, 25:22, 15:11)

Metro Warszawa – MOS Wola Warszawa 2:1 (25:12, 20:25, 15:13)

3. kolejka

MOS Wola Warszawa – LTS Legionovia 2:0 (25:22, 25:20)

NOSiR – Metro Warszawa 0:2 (13:25, 15:25)

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *