Facebook




NOWY DWÓR MAZOWIECKI: Dream Team – wymarzyli sobie zwycięstwo!

2019-01-18 1:22:26

Dobiegł końca jesienny sezon EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. W niedzielę, 13 stycznia, odbyły się decydujące mecze o mistrzostwie. Tej szansy nie dali sobie wyrwać zawodnicy Dream Teamu, którzy pokonali Gorąco Polecam 1:0 i wygrali całe rozgrywki!

Ostatnia kolejka miała przynieść odpowiedzi na najważniejsze pytania. W grze o mistrzostwo były nadal trzy zespoły: Dream Team, HOLI Tennis Team i Reckitt Benckiser. W najlepszej sytuacji byli piłkarze Dream Teamu, którym do końcowego triumfu wystarczyło zwycięstwo z Gorąco Polecam. Zawodnicy HOLI i RB musieli liczyć na potknięcie zespołu Łukasza Zalewskiego i Macieja Siwka.

Punktualnie w południe rozpoczęło się spotkanie, które mogło dać szansę na tytuł mistrzowski czarnym koszulom, czyli Reckittowi Benckiser. RB rywalizowało z HOLI Tennis Teamem. Było to starcie drugiej z trzecią drużyną ligowej tabeli. Aby myśleć o zwycięstwie w całych rozgrywkach tenisiści musieli pokonać RB i liczyć na remis lub porażkę Dream Teamu z Gorąco Polecam. Mecz rozpoczął się znakomicie dla ekipy Patryka Drewnowskiego. Piłkarze HOLI w ciągu pięciu minut strzelili 3 gole i wydawało się, że całkowicie kontrolują przebieg spotkania. Nic z tego. Reckitt bardzo szybko zaczął odrabiać starty. Już w 6. minucie Mariusza Miecznikowskiego pokonał Mateusz Hutkowski.

-To był decydujący moment tego spotkania. Piłkarze Reckittu uwierzyli, że mogą nas pokonać i ich gra zaczęła wyglądać coraz lepiej – powiedział po meczu zawodnik HOLI Tennis Teamu, Tomasz Zawadzki.

I rzeczywiście tak było. W drugiej części gry Benckiser zdołał strzelić aż 5 goli! Hat-trickiem popisał się Sebastian Tabaka. Tenisiści odpowiedzieli jedynie trafieniami Tomasza Zawadzkiego i Patryka Drewnowskiego. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 7:5 dla RB, którzy w tym momencie nadal liczyli się w walce o tytuł.

Wszystko miało rozstrzygnąć się w drugim meczu “na szczycie”. Aby zakończyć ligę na pierwszym miejscu, Dream Team musiał pokonać obrońców mistrzowskiego tytułu – Gorąco Polecam. Strata punktów w tym spotkaniu przekreślała ich szansę na tytuł (przy założeniu, że RB wygra ostatni mecz z Uomo Tigre). Dawno nie widzieliśmy tak skoncentrowanych piłkarzy Dream Teamu. Dawno nie widzieliśmy również takiej dominacji tego zespołu w meczu z Gorąco Polecam. Praktycznie przez cały mecz przewaga była po stronie zespołu Łukasza Zalewskiego i Macieja Siwka. Dream Team kreował mnóstwo sytuacji, świetnie bronił jednak Michał Chapuła. W 17. minucie gry sprawy w swoje ręce (a raczej nogi) wziął Marcin Świderski. “Świder” zdecydował się na strzał z dystansu, piłka po drodze musnęła któregoś z obrońców Gorąco Polecam i wpadła do bramki. Ten gol zapewnił Dream Teamowi zwycięstwo w tym meczu i triumf w końcowej klasyfikacji.

Starcie RB z Uomo Tigre było więc typowym meczem o pietruszkę. Piłkarze Reckittu wiedzieli, że na pewno zakończą ligę na drugim miejscu. Mimo to pokazali kawał dobrego futbolu i pokonali “Tygrysy” 6:1. Hat-trickiem popisał się w tym spotkaniu Kamil Olszewski, a honorowego gola dla Uomo strzelił Michał Dąbski.

W ostatnim meczu sezonu Lotnisko Modlin podejmowało Deltę. Ten mecz miał rozstrzygnąć o pierwszym miejscu w grupie spadkowej. Zespołowi z Modlina do końcowego triumfu wystarczył remis, Delta musiała walczyć o komplet punktów. Na pierwszego gola kibice musieli czekać aż do 20. minuty meczu. Wówczas Marka Jakuczka pokonał Michał Rutkowski. Delta w ostatniej minucie zdołała doprowadzić do wyrównania za sprawą Łukasza Łuszczyńskiego. Lotnisko na kilka sekund przed końcem zdobyło jednak zwycięskiego gola. Do bramki Delty trafił Kamil Kaleja, przypieczętowując tym samym zwycięstwo Lotniska w grupie spadkowej.

Podczas ceremonii zakończenia sezonu  organizatorzy wręczyli każdej drużynie pamiątkowe nagrody. Dream Team, oprócz pucharu, medali, 1000 zł, vouchera o wartości 500 zł do restauracji Tachi Sushi, otrzymał również możliwość reprezentowania NLF na V Halowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Gostyniu. Wpisowe na te zawody zasponsorowało miasto Nowy Dwór Mazowiecki. Mamy nadzieję, że Dream Team powalczy o zwycięstwo! Trzymamy kciuki!

Wręczono również wyróżnienia w klasyfikacjach indywidualnych. Królem Strzelców ponownie został Damian Matusiak z RB, który zwyciężył również w klasyfikacji kanadyjskiej. Najlepszym Asystentem został Patryk Drewnowski z Holi Tennis Teamu. Tygodnik Nowodworski, który jest patronem medialnym NLF od początku rozgrywek, przyznał nagrodę Fair Play. Wyróżnioną przez Tygodnik drużyną zostali Prestidigitatorzy, którzy pomimo młodego wieku, wykazywali się nie tylko poświęceniem na boisku, ale również godną naśladowania postawą sportową.

-To była niezwykle wyrównana runda. Mistrzowie wyprzedzili drugi zespół jedynie o punkt, do ostatniej kolejki szanse na zwycięstwo zachowały trzy zespoły. Emocje i dramaturgia towarzyszyły nam do samego końca rozgrywek. Biorąc pod uwagę wszystkie spotkania, Dream Team był zdecydowanie najrówniejszym zespołem i zasłużenie sięgnął po tytuł. Jako organizatorzy bardzo cieszymy się, że poziom piłkarski naszej ligi stale wzrasta – mówi jeden z organizatorów, Maciej Zaręba.

W zespole mistrzów wystąpili: kapitan Łukasz Zalewski, Maciej Siwek, Maciej Rafalski, Sebastian Puszkarski, Sebastian Nowiński, Mariusz Sokół, Marcin Świderski, Mateusz Krawczyk, Damian Stochowski, Daniel Wierzbicki, Łukasz Pepel, Jakub Czarkowski, Bartosz Trojnacki, Łukasz Ćwikliński i Mateusz Zalewski.

Nowa runda Nowodworskiej Ligi Futbolu rozpocznie się już 17 lutego! Zapisy trwają do 10 lutego. Więcej informacji na www.nowodworskaliga.pl. Zapraszamy

Ewa Gruszka, Maciej Zaręba

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *