NOWY DWÓR MAZOWIECKI: Biznesmen Marek M. oskarżony

2018-12-13 4:35:46

Przed kilkoma dniami na oficjalnej stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pojawiła się informacja o podwarszawskim biznesmenie Marku M., który został zatrzymany przez lubelskie CBA. Miał on za łapówkę oferować pomoc w odrolnieniu gruntów przy lotnisku w Nowym Dworze Maz. Biznesmen pozostaje jednak na wolności ponieważ… jego stan zdrowia nie pozwala na odbycie kary.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie zatrzymała biznesmena Marka M., podejrzanego o korupcję. Miał on za łapówki obiecywać odrolnienie 10 ha ziemi rolnej przy MPL Warszawa-Modlin na działki pod inwestycje i powoływać się na wpływy w jednym z mazowieckich samorządów. Według śledczych za obietnicę zapłaty kilkuset tys. zł miał podjąć się pośrednictwa w doprowadzeniu do przekształcenia działek rolnych na inne cele poprzez dokonanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Biznesmen miał również obiecywać, że nowy plan będzie pozwalał m.in. na zabudowę hotelową.Według mediów, biznesmen jest byłym właścicielem sieci sklepów Marcpol.

Wobec zatrzymanego Marka M. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wniosła o trzymiesięczny areszt, jednak podczas posiedzenia M. poprosił o pomoc lekarza i trafił do szpitala. Procedury w takiej sytuacji są jasne; zatrzymanego trzeba zwolnić. Kolejne posiedzenia również nie doszły do skutku w wyznaczonym terminie, ze względu na stan zdrowia M. Od tej chwili podejrzany odpowiada z tzw. “wolnej stopy”.

Markowi M. postawiono zarzut przestępstwa płatnej protekcji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *