NOWY DWÓR MAZ. Znęcał się nad konkubiną, trafił do aresztu

2022-03-29 3:46:11

Funkcjonariusze nowodworskiego Wydziału Prewencji zatrzymali 39-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną. Kobieta w obawie o swoje życie zaalarmowała Policję. Decyzją sądu, na wniosek nowodworskiej prokuratury, został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim kilka dni temu interweniowali w środku nocy, w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie miało dochodzić do przemocy domowej. Wcześniej mieszkająca tam kobieta w obawie, że konkubent wyrządzi jej krzywdę, zgłosiła się na policję. Policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej i wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Mundurowi patrolując ulice Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyli agresora, który jeszcze tej samej nocy trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie.
Z uzyskanych w trakcie prowadzonego postępowania informacji wynikało, że 39-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną. Mężczyzna znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, uderzał, dusił, kontrolował, ograniczał kontakty, zakłócał spokój, niszczył przedmioty domowego użytku i groził jej pozbawieniem życia.
Na wniosek nowodworskiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania, na okres najbliższych 3 miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha/g.p
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *