NOWY DWÓR MAZ. Zapobiegli “ustawce” przed meczem Świtu z Radomskiem

2019-10-01 1:05:42

Policjanci Wydziału Kryminalnego zapobiegli „ustawce” pod Radomskiem, w której mieli wziąć udział pseudokibice Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz RKS Radomsko. Dzięki wzajemnej współpracy nowodworskich kryminalnych z policjantami z Łodzi i Radomska, udało się temu zapobiec. Do siłowego starcia miało dojść w minioną sobotę przed meczem obu drużyn.

Około godz. 14:00 zauważono grupę młodych mężczyzn w zaroślach przy trasie DK – 1. Na widok funkcjonariuszy wsiedli oni do samochodów i zaczęli uciekać. Zostali przez policjantów zatrzymani do kontroli. W 4 pojazdach znajdowało się 19 mężczyzn, których wylegitymowano.  W autach, którymi się poruszali znaleziono rękawice do walk MMA. Tłumaczyli, iż zabłądzili w drodze na mecz oraz, że przynależą do klubów Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Legia Warszawa. Zostali przez policjantów odeskortowani pod stadion w Radomsku. Organizator jednak nie wpuścił ich na mecz. W związku z powyższym, w asyście policji udali się w kierunku miejsca zamieszkania.
Dzięki współpracy policjantów oraz doskonałemu rozpoznaniu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim po raz kolejny nie doszło do starć pseudokibiców antagonistycznych drużyn, tym samym do zakłócenia ładu i porządku publicznego.

KPP NDM, fot. KPP NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *