NOWY DWÓR MAZ. Zajęcia na obiektach NOSIR-u częściowo wznowione

2020-05-11 10:55:34

Od 4 maja obowiązują nowe zasady uprawiania sportu i prowadzenia zajęć sportowych wprowadzone Rozporządzeniem Rady Ministrów. Czy sportowcy powrócą na obiekty Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji?

Rozporządzenie szczegółowo określa, jakie obowiązki musi spełnić zarządzający obiektem. Uprawianie sportu będzie możliwe, póki co tylko na obiektach zewnętrznych np. boiska, bieżnie, korty. Obowiązujący limit uczestników zajęć na każdym boisku to 6 osób oraz osoba prowadząca. Nie jest możliwe podzielenie pełnowymiarowego boiska (którym dysponuje NOSIR) na dwa mniejsze i prowadzenia zajęć odrębnie dla 6 osób na każdym z nich. Również nie ma możliwości skorzystania z boiska i bieżni jednocześnie przez dwie grupy ćwiczących. W rozporządzeniu stadion z boiskiem i bieżnią traktowany jest jako jeden obiekt. W minioną sobotę na prośbę wiceburmistrza nasi lokalni biegacze testowali bieżnię, która po wcześniejszym wykryciu usterek została poprawiona.

-Bieżnia jest bardzo miękka, ale przez to dobra do trenowania. Przyjemnie się po niej biega. Brakuję paru linii, tak aby spokojnie organizować zawody, np. na półmetku bieżni. W niektórych miejscach można by poprawić kraj bieżni. Odwodnienie wydaję się być też zrobione odpowiednio. W poprzednich dniach padało, a nawierzchnia w dniu testów była sucha. Moim zdaniem brakuję jeszcze jakiegoś miejsca, gdzie osoby trenujące mogą zostawić swoje rzeczy. Wystarczy ławka i np. dodatkowo stojak na rower. Trenowaliśmy razem z kolegą Rafałem Szymborskim, który nie raz uczestniczył w zawodach i trenował na podobnych obiektach. Wszystkie nasze uwagi przekazane zostały władzom miasta. Teraz tylko czekamy na decyzję o udostępnieniu obiektu – powiedział nam Karol Bielec, prezes Stowarzyszenia RozbiegaMy Nowy Dwór.

fot. Facebook Karol Bielec

Zawodnicy MKS “Świt” już w poprzednim tygodniu rozpoczęli treningi. Również powoli wdrażane są treningi dla dzieci i młodzieży z sekcji piłki nożnej działające przy NOSiR.

-Obecnie trenują sekcje, które mogą ćwiczyć na zewnątrz. Dotyczy to głównie piłki nożnej. Trenerzy zrobili rozeznanie wśród rodziców, którzy wyrazili zgodę na udział swoich dzieci w treningach. Został przygotowany specjalny harmonogram zajęć. Grupy podzielone są na szóstki, które nie mają możliwości spotkania się podczas zajęć. Umożliwiliśmy bezkolizyjne przejścia (wejście jedną stroną, wyjście od strony basenów) tak, by zawodnicy nie spotykali się podczas zmian. Wszyscy przed wyjściem i po dezynfekują ręce, również odkażany jest sprzęt po użyciu przez każdą z grup. Nie ma możliwości korzystania z szatni, dlatego sportowcy przychodzą już przebrani w stroje do treningów. Jedynie czynna jest toaleta. Siatkarki rozpoczęły treningi na boiskach piaszczystych do siatkówki plażowej. Też z zasadami zachowania reżimu sanitarnego. W chwili obecnej kajakarze są praktycznie gotowi do zejścia na wodę. Chcę zaznaczyć, że pozostałe sekcje, których zajęcia odbywają się tradycyjnie wewnątrz budynku, póki co nie mają możliwości prowadzenia zajęć, ale ich trenerzy dbają o kontakt ze swoimi podopiecznymi. Organizują zajęcia online lub wyjścia w teren np. by wspólnie pojeździć na rowerach. W bieżącym tygodniu odbędzie się odbiór techniczny bieżni wokół boiska. Chciałbym jak najszybciej umożliwić mieszkańcom dostęp do tej inwestycji. Musimy jedynie dopasować harmonogram zajęć na boiskach i ustalić w jakich dniach i godzinach będą mogli trenować biegacze. Boisko główne i bieżnia traktowane są jako jeden obiekt stąd konieczność prowadzenia treningów naprzemiennych – powiedział nam dyrektor NOSiR, Dariusz Wąsiewski.

fot. Facebook MKS Świt Nowy Dwór Maz.

O odmrożeniu kolejnych etapów zdecyduje rząd biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju. Aktywni mieszkańcy naszego miasta z niecierpliwością czekają na tę chwilę.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *