NOWY DWÓR MAZ. Za nami „Zima z NOKiem” 2022

2022-02-18 4:35:11

Tegoroczna „Zima z NOKiem” 2022 organizowana przez Nowodworski Ośrodek Kultury okazała się dużą atrakcją dla młodych i młodszych nowodworzan przytłoczonych covidem i zdalnym nauczaniem.

Ruszyliśmy pełna parą, nasi wycieczkowicze prawie w stu procentach stawili się na zaplanowane wyjazdy. Byliśmy na filmach „Misiek : Ekipa na wakacjach” i „Sing 2”, obie produkcje opowiadają o przygodach zwierząt. Jednak to „Sing 2” oczarował młodych widzów, zachwycił muzyką i niespotykanymi pomysłami animacyjnymi. Warto obejrzeć z całą rodzina, polecamy.

Równie dobrze nasi wycieczkowicze bawili się na kręgielni i w kosmicznej sali zabaw AIRO, gdzie mogli bez ograniczeń oddać się ruchowej zabawie.

Duże wrażenie na dzieciach wywarła wycieczka do warszawskiego zoo, szczególnie warsztaty o egzotycznych zwierzętach zakończone głaskaniem lub dla odważnych trzymaniem węża zbożowego. Warto dodać, że większość zrobiła to bez wahania.

Jednak zdaniem dzieci najfajniejszą wycieczką był wyjazd w Muzeum Iluzji , gdzie poznali tajniki iluzjonistyczne i sami niektóre triki mogli wykonać. Najwięcej emocji przyniosła druga część wycieczki, wizyta w Papugarnii. Karmienie papug, trzymanie ich na ramionach lub rękach, delikatne głaskanie, ale tylko niektórych. To były ekscytujące przeżycia i niezapomniane chwile .

Tyle o wyjazdach, bo w NOK-u też się wiele działo. Zaczęliśmy spektaklem Teatru TAK „Nadchodzi Pipi”. Pozostałe atrakcje w naszej siedzibie w czasie zimowych ferii to głównie warsztaty różnego rodzaju. Były warsztaty rozwijające zdolności plastyczne: ceramiczne i tworzenia kul śnieżnych. Uczestnicy warsztatów grafiki komputerowej zaprojektowali fantastyczne okładki do zeszytów.

Była też okazja zapoznać się i w praktyce wypróbować sztukę iluzji pod okiem mistrza Pana Buźki. Amatorzy samochodów wyścigowych mogli zaś wziąć udział w prawdziwym wyścigu modeli na torze zbudowanym na czas warsztatów modelarskich w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Był też czas na przyjemne chwile przed naszym dużym ekranem, a ostatniego dnia ferii, wszystkim, którzy zapukali do naszego NOKu pokazaliśmy nasze pracownie, gdzie można było spotkać naszych instruktorów i spróbować odnaleźć zalążki swoich pasji plastycznych, ceramicznych, teatralnych czy muzycznych.

Ten intensywny czas dostarczył uczestnikom wielu radosnych chwil, a to co przeżyte, zostanie w nas na zawsze.

NOK

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *