Facebook
NOWY DWÓR MAZ. Za kierownicą z blisko 3 promilami

2022-03-22 1:42:37

W niedzielne popołudnie nowodworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kierujący nim 31- latek był pijany. Został zatrzymany przez mundurowych. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

20 marca 2022 r. około godz. 16:40 policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymali informację o kierowcy audi, który jedzie tzw. “zygzakiem”. Funkcjonariusze zauważyli pojazd na ul. Warszawskiej i natychmiast przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali go do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą 31- latek wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone alcosensorem badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec Sochaczewa jest kompletnie pijany. W wydychanym powietrzu miał ponad 2,7 promila alkoholu.
Obywatel Ukrainy został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Pojazd, którym kierował odholowano.
Jazda po alkoholu to przestępstwo. To również skrajna nieodpowiedzialność, która może doprowadzić do tragedii na drodze. Skutkami takiej bezmyślności może być utrata zdrowia, a nawet życia ludzkiego.
Prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *