NOWY DWÓR MAZ. Wystawa fotograficzna Grupy “NoviFoto”

2019-11-04 5:33:50

http://www.facebook.com/NoviFotoNDM/videos/447910659185830/


Wyjątkowa okazała się ostatnia niedziela października w Centrum Handlowym HIT. Tłumy, które przybyły na spotkanie z pięknymi zdjęciami i muzyką młodych artystów zgodnie mówią “To jest Hit”!

Misja, której podjęli się obecni zarządcy Centrum Handlowego HIT coraz bardziej podoba się mieszkańcom naszego miasta. Prócz miejsca na dogodne zakupy, zarządzający postanowili stworzyć przestrzeń do działań dla lokalnych grup aktywności. Umiejętnie zagospodarowała to Nowodworska Grupa Fotograficzna “NoviFoto”, która w niedzielę otworzyła wystawę fotografii.

-Dostaliśmy propozycję zorganizowania wystawy naszych fotografii na terenie HITu. Zdajemy sobie sprawę, że to miejsce jest odwiedzane przez wielu mieszkańców naszego miasta i okolic. To dla nas wymarzona szansa, by podzielić się pasją i pokazać na fotografiach naszą wrażliwość. Do współpracy przy otwarciu zaprosiliśmy Szkołę Muzyczną “Preludium”, której uczniowie swoją grą i śpiewem uświetnili wieczór. Dzieciaki nie tylko z tej szkoły, są nie tylko zdolne, ale i niesamowicie spontaniczne. Podbiły serca naszej publiczności. Brawa wielkie dla nich i ich muzycznych opiekunów. Chciałabym również bardzo podziękować panu Jackowi Kowalskiemu, który uwierzył w naszą Grupę od początku i patronuje naszym działaniom, a na następną wystawę obiecał dać swoje fotografie – mówi  koordynatorka Grupy, Małgorzata Mianowicz.

Organizatorzy zadbali również, by wszyscy mogli skosztować orzeźwiającej lemoniady,  przepysznych autorskich bezowych słodkości oraz ciast i domowych wypieków.

-Nie spodziewałem się, że podczas zakupów może spotkać mnie tak miła niespodzianka. Razem z żoną jesteśmy zachwyceni bo: zrobiliśmy zakupy, pooglądaliśmy zdjęcia, posłuchaliśmy klasycznej, fajnej muzyki… a nawet kawałek świetnego brownie zjadłem. Czego chcieć więcej odwiedzając sklep? Chyba tylko tego, by wszystko działało, nie było awarii prądu i zamkniętych parkingów. Niech robią tak dalej, a powiemy o tym wszystkim naszym znajomym. Dobrą robotę trzeba chwalić – taką spontaniczną wypowiedzią zaskoczył nas Tadeusz Nowak z Nowego Dworu Maz.

Wystawę można oglądać co najmniej do 16 listopada br.

Ewa Gruszka, fot Marek Górecki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *