Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Wyrabiali swoje pierwsze “prawo jazdy”

2019-06-26 1:58:30

W sobotni poranek, 8 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Maz. odbył się festyn pod hasłem “Bezpiecznie na rowerze”. Organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 5 i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki przy pomocy Urzędu Miasta

Podczas festynu zorganizowano również zbiórkę elektrośmieci. Każdy, kto przyniósł zużyty sprzęt elektroniczny wziął udział w loterii fantowej. Każdy los był nagrodzony. Chętni mogli przekonać się, jak to jest podczas dachowania autem, ponieważ na miejscu udostępniony był symulator dachowania. Ponadto, każdy mógł nauczyć się, jak udzielić pierwszej pomocy.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym możliwość wyrobienia karty rowerowej i wzięcia udziału w konkursie rowerowym. W konkursie po torze sprawnościowym brało udział 9 drużyn 3-osobowych. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Orzechowie w składzie: Obraziński Marcel kl. 6A; Tabor Patrycja kl. 6B;Nalewajek Jakub kl. 6C. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nasielsku w składzie: Brodowski Filip kl. 1A; Miłosz Roszek kl.1B; Tomasiński Jakub kl.1C. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 Nowym Dworze Maz. w składzie: Jakubowski Adam kl.2A; Jakubowski Szymon kl. 2B; Skierś Zuzanna kl.2C.

Indywidualnie: I miejsce Tabor Patrycja Szkoła Podstawowa w Orzechowie; II miejsce Kanclerz Kacper Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Dworze Maz.; III miejsce Roszek Miłosz Szkoła Podstawowa w Nasielsku.

Oczywiście nie mogło się obejść bez przyjaciół, którzy zawsze pomagają przy takich akcjach jak nauczyciele czy rodzice oraz sponsorach zawsze wspierających. Współorganizatorami tej szczytnej imprezy byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska. Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc, a uczestnikom za tak liczny udział.

 

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…