NOWY DWÓR MAZ. Wraca ruch wahadłowy na moście

2019-10-01 6:56:18
Jak dowiedziała się nasza redakcja na przełomie października i listopada br. nadejdą kolejne utrudnienia na moście im. Pancera na Narwi. Zostanie ponownie wprowadzony ruch wahadłowy
Od pełnego przywrócenia ruchu kołowego na moście “narwianym” minęło niespełna dwa miesiące. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela wykonawcy, wiadukt nad ul. Mieszka I wymaga jeszcze dodatkowych prac remontowych. Został już zamówiony odpowiedni sprzęt ciężki, przy pomocy którego budowlańcy będą wymieniać przęsła wiaduktu. Prace przewidziane są na około miesiąc. W czasie robót zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – podobnie jak to było w wakacje.

Planowany okres poprowadzenia ruchu wahadłowego na moście to 21.10.2019 r. – 22.11.2019 r. Jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa ruchu na odcinku ok 150 m. Ruch  wahadłowy będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, w przypadku utrudnień zaplanowane zostało sterowanie ręczne. Wykonawca będzie wymieniał elementy dylatacji modułowych – informuje naszą redakcję Małgorzata Tarnowska, główny specjalista ds. komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy będą musieli mieć zatem na względzie fakt, że w okolicach okresu 1 listopada, czyli Święta Zmarłych, kiedy ruch samochodowy będzie wzmożony, nastąpią utrudnienia w przedostaniu się na drugą stronę miasta.

O utrudnieniach i postępach prac remontowych mostu będziemy informować na bieżąco.

Red./EG

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *