NOWY DWÓR MAZ. Witajcie mamy po wakacjach

2019-10-17 1:05:02

Hej młode mamy, witajcie po wakacjach! Członkinie Stowarzyszenia Nowy Duch Mam prężnie działają od 30 września, ale już 28 września brały udział w pikniku wspólnie z harcerzami

Plany na ten “sezon” mają olbrzymie. Grafik już jest zapełniony atrakcjami. Od wznowienia działalności po wakacjach w poniedziałki i środy odbywają się zajęcia: Joga dla mam i Gimnastyka dla Smyka, które będą trwały do 4 grudnia. Dla zainteresowanych 18 i 25 października odbędą się spotkania z dietetykiem. W trakcie są już indywidualne konsultacje, których będzie aż 20. W listopadzie i połowie grudnia przewidziane są indywidualne konsultacje z zaprzyjaźnionym już terapeutą dziecięcym Sylwią Lech. W planach są też Taplanki – sensoryczne malowanki, które będą w czterech spotkaniach odbywających się popołudniami. Dwa szkolenia z pierwszej pomocy neonatologicznej i małego dziecka zaplanowane są w listopadowe soboty. Wielkie podziękowania Stowarzyszenie kieruje dla dziewczyn, mam, które zaczęły wspierać stowarzyszenie darowiznami. Dzięki temu można ruszyć ze stałymi zajęciami kulinarnymi, nieograniczonymi grantami – będą one trwały bardzo długo. Logopeda Aleksandra Kruszewska postanowiła wesprzeć i nieodpłatnie “podaruje”spotkania dla stowarzyszenia pod koniec listopada i w grudniu.

Ponieważ zainteresowanie działaniami i tym wszystkim, co może oferować Stowarzyszenie Nowy Duch Mam jest ogromne, nadal bardzo potrzebują i poszukują stałego pomieszczenia. Ciągle poszukują miejsca, gdzie mogą prowadzić działania już nie tylko dla naszych mieszkańców, ale również dla rodziców z całej gminy. Posiadają też rzeczy, które nie mając gdzie złożyć muszą ciągle przewozić. Założycielki Stowarzyszenia składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy wsparli i nadal je wspierają na różne możliwe sposoby. Duże podziękowania składają również Nowodworskiemu Ośrodkowi Kultury – Dyrektorowi i pracownikom za to, że mogą nadal realizować większość swoich planów na jego terenie. Gorąco również dziękują Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej – Dyrektor i pracownikom za wszelką pomoc i możliwość prowadzenia swoich działań w budynku. Stowarzyszenie otwarte jest na różne formy pomocy i wsparcia. Jeśli jakiś kucharz miałby ochotę ich “wesprzeć” pomocą i swoją osobą w tworzeniu kulinarnych zajęć, to każda pomoc jest mile widziana. Same piszą programy, starają się o granty i dotacje, szukają różnych form wsparcia w aktywnościach, które organizują w ramach statutu stowarzyszenia. Biorą również udział w szkoleniach w akcji “Masz Głos”, programie trwającym do czerwca 2020 roku. Poświęcają trochę prywatnego czasu na naukę, jak działać najbardziej skutecznie i jak maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje nam nasze miasto. Oczywiście zapisy na wszystkie wydarzenia odbywają się jak zwykle mailowo. Jak widać założycielki stowarzyszenia Nowy Duch Mam nie zwalniają tempa w swoich działaniach i mówią, że nie zamierzają tego tempa zwalniać.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *