NOWY DWÓR MAZ. Wielkie zmiany w NOSiRze

2019-11-01 8:27:30

Od kilkunastu dni na terenie Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji trwają intensywne prace związane z wymianą nawierzchni w hali sportowo-widowiskowej oraz przy budowie bieżni

Bieżnia powstaje wokół boiska głównego i będzie składać się z 4 torów. Do dyspozycji biegaczy będzie 400-metrowa bieżnia okrężna i 100-metrowa prosta. Nawierzchnia bieżni będzie wykonana z poliuretanu.

-W tej chwili ekipa budowlana przygotowuje podłoże, czyli wysypuje odpowiednimi materiałami, grubszymi i drobniejszymi kamieniami cały teren bieżni. Następnie podłoże zostanie utwardzone, wykonane będą odwodnienia i na koniec wszystko zostanie pokryte warstwą niebieskiego poliuretanu. Zdecydowaliśmy się na taki kolor bieżni ponieważ nawiązuje on do barw w logo miasta i rzek, które nas otaczają. Podobna bieżnia jest na stadionie w Bydgoszczy, gdzie odbywały się wielokrotnie lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce – powiedział nam mgr Dariusz Wąsiewski, dyrektor NOSiR-u. Podana wartość inwestycji wynosi 648 866,91 zł. Pieniądze na budowę bieżni pochodzą z budżetu Miasta.

-Zakończenie budowy, planowane jest na początek grudnia. Jeśli tylko warunki pogodowe nie pokrzyżują nam planów prace zostaną zakończone na czas. Zakładamy, że z nowej inwestycji będą korzystać nie tylko biegacze z naszej sekcji, ale również dzieci z nowodworskich szkół oraz wszyscy zainteresowani mieszkańcy. A biegaczy w naszym mieście nie brakuje. Obiekt będzie ogólnodostępny, nieodpłatny. Oczywiście wprowadzimy ogólne zasady korzystania z bieżni, o czym zapewne będziemy informować zainteresowane osoby – dodaje dyrektor Wąsiewski.

Równolegle z budową bieżni trwają prace w hali widowiskowo-sportowej. Demontowana jest obecna podłoga, która zostanie zamieniona na nawierzchnie certyfikowaną m.in. przez Międzynarodowe Związki Piłki Siatkowej, Ręcznej i Koszykówki. Wszystko po to, by  wyeliminować z użycia materiały zamienne, czyli o niższym standardzie. Środki, które udało się pozyskać w ramach programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej 2019 to kwota 130 000 zł. Całość inwestycji obliczona została na kwotę 497 000 zł.

-Prócz tego, że zostanie wymieniona nawierzchnia planujemy wykonać nowe, wysuwane trybuny dla kibiców. Początkowo będzie to widownia dla 300 osób. Docelowo pod antresolą powstaną nowe miejsca tak, że hala będzie dysponować 800 miejscami dla widowni. Prócz imprez sportowych pełni też ona funkcję widowiskowe. To tutaj odbywają się największe imprezy artystyczne w mieście. Za akustykę panującą na hali chwalił nas sam Krzysztof Penderecki czy Jerzy Maksymiuk – mówi dyrektor NOSiR-u.

Z  antresoli, która służyła wcześniej jako widownia w tej chwili korzysta sekcja bokserska. Jest ustawiony ring oraz miejsca do treningów dla pięściarzy.

-Musieliśmy zmienić przeznaczenie tego miejsca z uwagi na zmiany wprowadzone w  przepisach przeciwpożarowych. Nie mogło dużej służyć kibicom. Brak jest drugiego zejścia co uniemożliwiło wykorzystanie antresoli zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Fantastycznie wykorzystują je nasi bokserzy – nadmienia dyrektor.

Póki co, zajęcia na hali sportowej są zawieszone. Do zakończenia prac wszystkie sekcje będą odbywać treningi korzystając z innej dostępnej na terenie ośrodka infrastruktury.

O tym, z jakich aktywności mogą korzystać mieszkańcy i o planach na rozwój oferty NOSiRu  przeczytacie w kolejnym numerze.

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *