NOWY DWÓR MAZ. Wiele serc zagrało dla Orkiestry

2020-01-14 1:43:58

Już po raz 28. w minioną niedzielę odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również Nowy Dwór Maz. i jego mieszkańcy grali na rzecz Orkiestry. Zebrano blisko 100 000 zł

Pierwsze zbiórki odbyły się już w sobotę, 11 stycznia. Wtedy to na terenie Centrum Handlowego Hit uczniowie z nowodworskich szkół jako wolontariusze WOŚP kwestowali wśród klientów galerii. Nie zabrakło również muzycznych występów, zabaw i animacji dla najmłodszych czy pokazów udzielania pierwszej pomocy przez strażaków z OSP Ratownictwo Wodne. W sobotnim II Pomiechowskim Biegu “Policz się z cukrzycą”, którego współorganizatorami byli członkowie Stowarzyszenia “RozbiegaMy Nowy Dwór” zebrano na rzecz Orkiestry ponad 5000 zł. Nowodworscy biegacze zdominowali podium i zajęli czołowe miejsca wśród blisko 200 uczestników (Katarzyna Owczarek I miejsce wśród kobiet, Sebastian Strumnik – I miejsce w męskiej kategorii). Po biegu liczna grupa sportowców i sympatyków morsowania wykąpała się w Narwi. W niedzielę od rana wolontariusze wyruszyli na ulice miasta, by zbierać pieniądze do puszek. Łagodna aura sprzyjała kwestującym.

-Nikogo nie musimy zachęcać do dawania datków. Ludzie sami podchodzą i wrzucają co mogą, pozdrawiając nas i życząc powodzenia – powiedział nam jeden z chłopców. Podczas spaceru udało się spotkać silne grupy ze Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 1. Wolontariusze pojawili się również na Lotnisku w Modlinie, gdzie do puszek trafiały też obce waluty. O godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczął się specjalny “orkiestrowy turniej” piłki nożnej, w którym wzięło udział 6 drużyn. Oprócz przedstawicieli nowodworskiego Świtu były też dzieci z Czosnowa i Leoncina. Podczas sportowej rywalizacji trwała loteria fantowa, z której cały dochód (ponad 3 000 zł) został przekazany na WOŚP. Równocześnie w nowodworskim sztabie WOŚP, który jak poprzednio znajdował się na terenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury rozpoczęły się atrakcje dla dzieci z pokazami magii, teatrzykiem “Wędrowniczek”, występami sekcji wokalno-instrumentalnych. W godzinach popołudniowych w sali widowiskowej wystąpili artyści: Kogo to obchodzi, Bartek Wrona, Krzysztof Prusik, Banda Łysego, Grupa Pasera, Żeglarze Portowi.

Dzień zakończył się tradycyjnym “Światełkiem do nieba” oraz pysznym tortem dla wszystkich zebranych. Podczas prowadzonych licytacji “wośp-owe” gadżety cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło nabywców, którzy chętnie otwierali swoje serca i portfele.

To rekordowy finał, przez dwa dni na rzecz Orkiestry pracowało ponad 100 wolontariuszy. Łącznie z puszek, sprzedaży gadżetów i licytacji zebraliśmy kwotę ok. 97 000 zł. Pobiliśmy rekord z poprzedniego roku i cieszymy się, że mieszkańcy okazali taką hojność. Nie sposób wymienić wszystkich osób, ale każdy kto dołożył swoją cegiełkę do Orkiestry jest człowiekiem o wielkim sercu – z radością w głosie skomentowała finał szefowa sztabu Pani Paulina Łucarz. W chwili zamykania numeru kwota zgromadzona na koncie Fundacji Jurka Owsiaka to przeszło 115 mln zł. Ostateczna suma zebrana w czasie 28. Finału będzie znana na początku marca. Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *