NOWY DWÓR MAZ. Wakacyjne remonty drogowe w pełni

2020-07-17 1:35:02

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 630 w Nowym Dworze Maz. czyli ul. Wojska Polskiego. Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca lipca br.

Początek wakacji, a więc i początek remontów drogowych. Te zdążyli odczuć już kierowcy kierujący się w stronę Legionowa. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął bowiem remont drogi nr 630 (ul. Wojska Polskiego) na odcinku od ul. Leśnej do ul. Gen. Thommee.

Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Roboty wykonywane są pod ruchem, zalecany objazd pojazdów do 12 ton przez miasto; w trakcie frezowania nawierzchni ruch będzie sterowany ręcznie przy pozostałych robotach  oznakowaniem na podstawie czasowej organizacji ruchu – informuje Monika Burdon z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wyremontowany zostanie odcinek od skrzyżowania z DK 85 w Nowym Dworze Maz. – koniec: przed skrzyżowaniem z ul. Leśną w Nowym Dworze Maz.

Jaki zakres robót obejmuje remont?

Odtworzenie oznakowania poziomego; wymiana uszkodzonych znaków drogowych; remont chodnika i poboczy – informuje M. Burdon.
Umowa przewiduje zakończenie prac do końca lipca br. jednak wykonawca zastrzega, że jeżeli nastąpi nieprzewidziane pogorszenie warunków pogodowych, ten termin może przesunąć się w czasie.Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem drogowcy będą mogli zakończyć prace nawet przed końcem planowanego terminu.

Całkowity koszt wykonywanych prac wynosi 2.490.304,13 zł. Wykonawcą jest firma P.H.U. PRIMA Bogdan Głuchowski.
Ewa Gruszka

 

Comments

comments

3 komentarze

 1. Pioter odpowiedz

  Przy przejściu dla pieszych na wysokości dawnej cukierni w nowiutkim asfalcie powstały koleiny… Fajny ten remont, może nie najtaniej ale jako tako

 2. Rondo Pileckiego odpowiedz

  A kiedy światła przy wyjeździe z Jarzębinowego i rondo przy Pileckiego ? Zrywanie asfaltu raz do roku to za mało!

  1. Paweł odpowiedz

   Jakie światła co to za pomysł tam nie ma skrzyżowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *