NOWY DWÓR MAZ. Wahadło na moście… na raty

2019-10-14 5:50:14

Wygląda na to, że nie będziemy musieli stać w większych korkach niż zazwyczaj w okolicach Święta Zmarłych, kiedy będziemy odwiedzać groby swoich bliskich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozbiła bowiem termin wahadła na moście na 2 tury

Wykonawca zakończył większość prac związanych z remontem obiektu mostowego. Do wykonania pozostało ułożenie nawierzchnoizolacji na chodnikach i remont dylatacji oraz ułożenie nawierzchni wokół nich. Do zrealizowania tych prac niezbędne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego, który będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej i wspomagany sterowaniem ręcznym dla zapewnienia równomiernego przejazdu pojazdów oczekujących.

Ograniczenie w ruchu będzie obowiązywało od 17 do 20 października br. a następnie od 4 do 21 listopada br.

Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok. 3.2 mln zł. Umowny termin zakończenia robót minie w listopadzie 2019 r. Do zakresu prac remontowych należy zaliczyć m.in. naprawę przęseł, podpór estakad,  dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji betonowej i chodników oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

GDDKiA/EG

Comments

comments

1 komentarz

  1. B&I odpowiedz

    Pogratulować fachowości o ile nie będzie ułożona Nowa nawierzchnia asfaltu na całej przeprawie. Na dzień dzisiejszy jeździ się jak po torowisku. Tyle kasy za praktycznie nic. Oczywiście nie mówiąc o korkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *