NOWY DWÓR MAZ. W Twierdzy nie ma gdzie opłacać rachunków

2020-12-09 1:59:14

Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, mieszkanka Osiedla w Twierdzy Modlin z informacją, że jedyny oddział banku na osiedlu został zamknięty z początkiem grudnia

Od kilku lat przy ul. 29 Listopada w Twierdzy Modlin funkcjonował jeden z oddziałów Grupy BPS Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim. W witrynie banku umieszczony jest bankomat.

– Moja emerytura wpływa na konto, które posiadam w Banku Spółdzielczym. Do tej pory wszystkich płatności swoich rachunków dokonywała bezpośrednio w oddziale. Jestem osobą po 70. roku życia i trudno jest mi korzystać z bankowości internetowej, nawet nie posiadam komputera w domu. Od grudnia oddział jest zamknięty na głucho i nawet nie ma żadnej informacji czy zostanie otwarty czy całkowicie zlikwidowany. W tej chwili działa bankomat, ale jak długo? – zastanawia się czytelniczka Elżbieta.

– Można jeszcze płatności robić w supermarkecie obok i w punkcie Kolportera jednak często te usługi są zablokowane lub system się zawiesza. Na poczcie są kolejki, a prowizje za zrealizowanie opłat są wysokie, nie na kieszeń emeryta – tłumaczy pani Elżbieta.

Skontaktowaliśmy się z Prezesem Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim, panem Piotrem Ciuchtą, który potwierdził informację, że oddział w Twierdzy Modlin został zamknięty z dniem 1 grudnia br. i zostanie on całkowicie zlikwidowany.

– Zdajemy sobie sprawę, że nasi niektórzy klienci mogą wyrażać duże niezadowolenie z takiej decyzji. Niestety zasady ekonomii są nieubłagane również dla bankowości. W ostatnim czasie, zapewne również z powodu pandemii znacznie spadła w oddziale ilość transakcji kasowych. Większość klientów odchodzi od bankowości tradycyjnej przechodząc na wygodną i bezpieczną bankowość internetową. Gwarantuję, że bankomat będzie jeszcze przez jakiś czas czynny. Wszystkich klientów, którzy chcą załatwić swoje sprawy finansowe bezpośrednio w oddziale zapraszam do Nowego Dworu, gdzie funkcjonują dwie placówki przy ul. Słowackiego i Wojska Polskiego. W pobliżu działają też placówki w Zakroczymiu i Pomiechówku – wyjaśnił Prezes Piotr Ciuchta.

Podczas naszej rozmowy padł również pomysł na zorganizowanie kampanii informacyjnej skierowanej specjalnie dla seniorów i wyjaśniającej w prosty i praktyczny sposób zasady korzystania z bankowości internetowej. Takie działanie mogłoby pomóc seniorom, a bank zachowałby klientów.

Jak wiadomo, wolny rynek nie znosi próżni, a kłopoty jednych mogą oznaczać szansę dla innych. Zapewne niebawem znajdzie się sieć bankowa, która zdecyduje się otworzyć swój oddział w Twierdzy Modlin.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *