NOWY DWÓR MAZ. Utrudnienia będą po majówce

2019-04-25 10:37:42

Od 8 maja, a nie od 23 kwietnia jak dotychczas informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, będzie obowiązywał ruch wahadłowy na moście Pancera, tzw. “narwianym” w Nowym Dworze Maz.

Termin wprowadzenia zmiany w organizacji ruchu został przełożony na 8 maja br. w związku z tym, że wykonawca nie skompletował pełnego oznakowania niezbędnego do wprowadzenia ruchu wahadłowego na moście.

W związku z remontem mostu przez Narew w Nowym Dworze Maz. (kierunek Twierdza Modlin) ciągu DK85, od 8 maja planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego za pomocą sygnalizacji świetlnej i wspomaganego sterowaniem ręcznym dla zapewnienia równomiernego przejazdu pojazdów oczekujących.

Do zakresu prac remontowych należy zaliczyć m.in. naprawę przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie nowa nawierzchnia na moście i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok. 2,7 mln zł. Umowny termin zakończenia robót minie w październiku 2019r.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *