NOWY DWÓR MAZ. Ulica Mała zmieni się nie do poznania

2020-11-27 10:26:30

Mieszkańcy Osiedla nr 9 w Nowym Dworze Mazowieckim z pewnością czekali na taką wiadomość. Urząd Miejski planuje całkowicie przebudować ul. Małą w mieście. – Największym problemem jest tam brak chodnika i słabe oświetlenie. Po zmierzchu jest dość niebezpiecznie – przyznaje radny Tomasz Reginis. Kiedy nastąpi rozpoczęcie inwestycji?

Od lat mieszkańcy pobliskiego osiedla dopytują o gruntowną modernizację ul. Małej. Droga jest bowiem zniszczona, nie ma na niej chodnika, a przestarzałe oświetlenie tak naprawdę nie spełnia swojej roli.

– Droga musi zostać wybudowana od nowa i przede wszystkim należy zrobić chodnik i zdecydowanie lepsze oświetlenie. Z tej ulicy korzysta dużo osób wracających z Warszawy czy młodzież idąca ze szkoły. W poprzednim roku, podobnie jak w tym, składałem wniosek do budżetu o modernizację tej drogi – mówi T. Reginis.

Także radna Beata Rusek potwierdza, że budowa ul. Małej – praktycznie od podstaw – jest jak najbardziej potrzebna.

– Inwestycja stała się ważna od momentu powstania cmentarza i aktualnie nowo powstającej stacji uzdatniania wody. Biorąc pod uwagę również powstające nowe osiedla przy ul. Dębowej i – co za tym idzie – zwiększony ruch samochodów w kierunku stacji PKP, to ta inwestycja ta jest jak najbardziej pożądana – zauważa.

Radna Rusek dodaje, że często zgłaszała prośby o poprawę stanu technicznego ul. Małej, podobnie jak radny miejski Sławomir Michałowski i radna powiatowa Anna Małecka.

Inwestycja do realizacji

Władze miasta powoli przygotowują się do wykonania tej inwestycji. Burmistrz Jacek Kowalski dał bowiem tzw. zielone światło na jej realizację.

– Miasto zleci wykonanie dokumentacji projektowej budowy ul. Małej. Szacujemy, że dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę będzie gotowa na przełomie III-IV kwartału 2021 roku, rozpoczęcie budowy to przełom 2021/2022. W ramach inwestycji wykonany zostanie nowy korpus drogi wraz z chodnikiem, odwodnieniem i oświetleniem – informuje Hanna Owocka, naczelnik Wydziału Projektów Infrastrukturalnych w Urzędzie Miejskim.

Droga poprawi komunikację

– Inwestycja jest jak najbardziej potrzebna. Osiedle nr 9 jest najdynamiczniej rozwijającym się osiedlem i dzięki tej inwestycji pojawi się dodatkowa możliwość wjazdu i wyjazdu. Na osiedlu przecież cały czas przybywa samochodów i ruch jest obecnie ograniczony do samej ul. Dębowej. Byłoby fajnie, gdyby prace odbyły się szybciej, ale jestem realistą i widzę spadki dochodów w budżecie miasta, które są spowodowane sytuacją związana z koronawirusem, dlatego jeśli inwestycja zostanie zrobiona w ciągu roku, to też będzie to bardzo dobra wiadomość – komentuje T. Reginis.

Radni przyznają zgodnie, że budowa ul. Małej będzie istotna także ze względu na planowany w tej okolicy parking Park&Ride.

Daniel Szablewski

Comments

comments

5 komentarzy

 1. Ryszard odpowiedz

  W roku 2020 mial byc wykonany parking na przedluzeniu ulicy Malej to jest dawny dworzec PKP PKS i jest cisza do tej pory

 2. Elo odpowiedz

  A kiedy Pan burmistrz sprzątnie te komórki patologii i cały ten syf spod nich sprzed mojego okna przy ul partyzantów?? ? Wstawić im to krzesło ich domy! I niech na to patrzą codziennie! Budynek im wyremontowałeś za nasze pieniądze to ja chce aby też je rozporządzić na sptzatniecie tego bałaganu. I zrobienie w końcu drogi pod blokiem bo jak pada to nie ma szans przejść do śmietnika nie wszedłszy w kałuże! O tak może asflat od strony komórek a nie piach? To jest miasto czy wies że piach pod blokiem lezy? I błoto! Wstyd!

 3. Ścieżka rowerowa odpowiedz

  Mogliby ją zrobić od leśnej do PKP nawet jako jednokierunkową (ulica, ścieżka rowerowa, chodnik, miejsca parkingowe) to rzeczywiście będzie miało sens, bo robić tylko kawałek to się mija z celem taka plastyka dla kilu nowobogackich, którzy tam mieszkają i wyrzucanie pieniędzy z naszych podatków :/

 4. Kamil odpowiedz

  A kiedy Pan burmistrz da zielone światło na przebudowę drogi na ulicy sportowej oraz chodnika??? Czekamy Panie burmistrzu na odpowiedź. Mieszkańcy ulicy Sportowej.

  1. Adam odpowiedz

   👍 słuszna uwaga. Ulice Sportową, Nowołeczną i Towarową rozjeździły przeładowane ciężarówki podczas przebudowy linii kolejowej i budowy wiaduktów. Niestety, nikt z władz miasta i powiatu nie potrafił wyegzekwować remontu, a z pieniędzy naszych – podatników też nie robią!
   Nikt nie widzi też jak szczególnie niebezpieczna jest prawa część Sportowej przy skrzyżowaniu z Nowołeczną (wjazd na rampę).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *