NOWY DWÓR MAZ. Serial trwa. Nowy termin zamknięcia mostu!

2019-07-02 2:38:48

W związku z remontem wiaduktu w ciągu DK85 biegnącego nad bocznicą kolejową, planowane jest jego całkowite wyłączenie z ruchu w dniach 15.07-03.08.2019 r.

Wyznaczony zostanie objazd:

od granicy robót – m.  Nowy Dwór Mazowiecki – DK85 – S7 – DK62 – DK85 do granicy robót – Twierdza Modlin

od granicy robót – Twierdza Modlin – DK85 – DK62 – S7 – DK85 do granicy robót m. Nowy Dwór Mazowiecki

Objazd dla pojazdów wolnobieżnych – m. Modlin DK85 – DK62 – DW632 – DW631 – DK85 do granicy robót – m. Nowy Dwór Maz.

Zamknięcie dla ruchu wiaduktu jest niezbędne ze względów technologicznych. Technologia robót wymaga podniesienia przęsła zawieszonego wiaduktu na wysokość ok. 1,2m, dzięki wykonanej do tego celu konstrukcji stalowej, by dokonać uzupełnienia zbrojenia, napraw betonu, konserwacji łożysk.

Do zakresu prac remontowych należy zaliczyć m.in. naprawę przęseł, podpór wiaduktów, dylatacji, izolacji płyty pomostu, odwodnienia, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego betonu i wymianę poręczy( balustrad). Po zrealizowaniu tych robót ułożona zostanie częściowo nowa nawierzchnia na prześle wiaduktu i chodnikach oraz wykonane zostanie oznakowanie poziome.

Wykonawcą jest firma WPM Mosty z Warszawy, która zrealizuje prace za ok.2,2 mln zł. Umowny termin zakończenia robót minie w październiku 2019r.

GDDKiA

Comments

comments

3 komentarze

 1. Wer odpowiedz

  Jeszcze jeden most by się przydał no a gdyby ten runął to by by) a totalna tragedia. Kraulem wpław przez rzekę na prze kur wirlom he he

 2. Dominik odpowiedz

  A tak jaśniej jak trasa będzie szła dla autobusów darmowych bo to ile miasto wyda to mnie nie interesuje bardziej interesuje mnie to jak będę dojeżdżać do pracy

  1. Roni odpowiedz

   Kup sobie rower i jesdzij zielonym mostem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *