Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Ścieki znów przypłynęły do naszego powiatu

2020-09-01 12:02:14

W sobotnie popołudnie (29.08) miała miejsce awaria kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni Czajka na warszawskiej Białołęce. W związku z tym, bezpośrednio do Wisły spływają ścieki z lewobrzeżnej Warszawy, które w poniedziałek dotarły do naszego powiatu

Początkowo oceniano, że do rzeki spływa ok. 3000 litrów na sekundę. W ostatnim komunikacie opublikowanym przez Wody Polskie poinformowana, że z uwagi na ostatnie intensywne opady deszczu wielkość ta podniosła się do poziomu 8000 litrów na sekundę. Czoło fali ze ściekami dotarło w nasze okolice w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek.

-W przypadku naszej wody sytuacja jest analogiczna jak przy poprzedniej awarii. Mogę zapewnić mieszkańców, że nie ma żadnego zagrożenia dla jakości wody dostarczanej do naszych kranów przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w NDM. Nie korzystamy z ujęć z rzeki. Mieszkańcy zaopatrywani są w wodę z ujęć głębinowych, które w żaden sposób nie są narażone na skutki awarii – zapewniła nas Pani Beata Kowalska ze ZWiK.

Przypominamy jednak wszystkim, aby nie korzystać z wody bezpośrednio z rzeki. Nie wędkować, nie pływać oraz nie podchodzić do brzegów Wisły dla własnego bezpieczeństwa.

GM, fot. PAP

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…