NOWY DWÓR MAZ. Są w lesie z remontem ul. Morawicza

2021-07-13 12:01:33

Zapowiadany jeszcze w poprzednim roku remont ul. Morawicza w Nowym Dworze Mazowieckim miał się według założeń rozpisanego przetargu zakończyć 31.08 br. Nie tylko się nie zakończy, ale do końca wakacji nawet nie rozpocznie

Po zimie kierowcy musieli nieźle lawirować pomiędzy dziurami w jezdni, by bez uszczerbku w podwoziu pokonać odcinek pomiędzy ul. Wojska Polskiego a wiaduktem kolejowym. Na wiosnę dziury zostały połatane, jednak to nie rozwiązało problemu poprawy bezpieczeństwa na tak ruchliwym odcinku drogi powiatowej. Wiele do życzenia pozostawiają też chodniki dla pieszych, przy których tworzą się kałuże w wyjeżdżonych przez auta koleinach. Droga prowadzi do stacji kolejowej i nie jeden mieszkaniec został potraktowany błotnym prysznicem w drodze do pracy. Nie można też nie wspomnieć o niebezpiecznym skrzyżowaniu przy wjeździe na osiedle “Jarzębinowa”. Tu jak najszybciej powinna powstać sygnalizacja świetlna, która zapewniłaby bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie ul. Morawicza z Jasną i Miłą.

Starostwo powiatowe przeznaczyło na remont drogi kwotę 660 000 zł i w marcu br. rozpisało przetarg, który miał wyłonić wykonawcę.

– Obecnie wykonywany jest projekt dotyczący przebudowy ww. drogi powiatowej. W dniu 28.04.2021 r. została zawarta umowa na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy drogi powiatowej nr 2431W w Nowym Dworze Mazowieckim w zakresie montażu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2431W z drogami gminnymi (ul. Jarzębinowa i ul. Miła) oraz przebudową nawierzchni jezdni i chodnika na odcinku ul. Morawicza. Zgodnie z zawartą umową, firma projektowa ma czas na opracowanie dokumentacji do 31.08.2021 r. Po jej opracowaniu zarządca drogi przystąpi do wszczęcia procedury mającej ma celu wyłonienie Wykonawcy realizującej prace związane z przebudową drogi. W związku z powyższym na chwilę obecnie ciężko jest wskazać konkretny termin prowadzenia prac i utrudnień z nimi związanych. O wszelkich wyłączeniach ruchu lub utrudnieniach związanych z prowadzonymi pracami zarządca drogi będzie informował poprzez stronę internetową powiatu nowodworskiego. Planowany termin ukończenia prac to koniec 2021 r. – informuje Sekretarz Powiatu Magdalena Kamińska

Mały krok w przód został wykonany. Na wielki skok i bezpieczną drogę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Szkoda tylko, że prace budowlane nie będą przeprowadzane w miesiącach wakacyjnych, gdy ruch jest zdecydowanie mniejszy niż jesienią, kiedy wszyscy wrócą z wakacji i urlopów.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…