NOWY DWÓR MAZ. Nabór do Sekcji Poszukiwawczej OSP-RW trwa!

2020-06-25 2:48:17

OSP Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki – Modlin Twierdza przypomina o naborze kandydatów do Sekcji Psów Ratowniczych. Czas na zgłoszenia upływa 30 czerwca!

Sekcja przygotowuje zespoły poszukiwawcze z psami ratowniczymi do pracy z zakresu ratownictwa wodnego, poszukiwania osób uwięzionych pod gruzami podczas katastrof budowlanych oraz zaginionych w terenie otwartym.

Idealny kandydat to osoba –  dojrzała psychicznie o unormowanej sytuacji  życiowej (stałe miejsce zamieszkania, stała praca – najlepiej z wolnymi weekendami) która dopiero zastanawia się nad zakupem psa. Taka osoba uczestniczy w pierwszych zajęciach jako obserwator, później pozorant, i dzięki temu może dużo lepiej wybrać sobie psa ratownika pasującego do siebie. Najczęściej jednak osoby zgłaszające się już mają własne psy- poszukujemy psów młodych najlepiej do ukończenia pierwszego roku życia, ras średnich, zdrowych fizycznie i stabilnych psychicznie, chętnych do pracy z człowiekiem. Preferujemy osoby które potrafią działać w zespole, to jest dla nas cecha najważniejsza. Dobrze aby dyscyplina służbowa i hierarchia tez nie była zaskoczeniem – mówi Kamil Malicki, Dowódca Sekcji Psów Poszukiwawczych.

Jak dodaje Norbert Wysocki, naczelnik OSP-RW: Żadne kursy nie są wymagane.

Jakim szkoleniom poddany zostanie przyszły pracownik?

Kurs Podstawowy Strażaka, najczęściej sześć weekendów plus zaliczenie komory dymowej, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 66 godzin dydaktycznych, Kurs Przewodnika Psa Służbowego – pięć dni w systemie skoszarowanym w Wydziale Szkoleń Specjalistycznych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Kurs taktyk i technik przeszukań z wykorzystaniem psów ratowniczych – pięć dni w systemie skoszarowanym w Wydziale Szkoleń Specjalistycznych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – dodaje K. Malicki.

W jakim wymiarze będzie realizowana praca?

Jesteśmy Ochotniczą Strażą Pożarną i nasza służba w straży opiera się na działalności non – profit. Każdy z nas ma swoją pracę zawodową, a straż jest w wolnych chwilach – mówi dh Marek Karpowicz

Sekcja poszukuje trzech kandydatów na przewodników psów poszukiwawczych. Jeśli jesteś zainteresowany prosimy o kontakt e-mail na adres: psyratowniczeosprw@gmail.com. W wiadomości zwrotnej przesłany zostanie regulamin funkcjonowania sekcji oraz ankieta osobowa. Zgłaszać się można do 30 czerwca br.

 Red./OSP-RW

fot. Facebook Psy Ratownicze OSP-RW

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *