Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Radosne święto najmłodszych nowodworzan

2019-06-09 8:05:34

Organizatorzy Dnia Dziecka w Nowym Dworze Maz. zadbali o wszystko, łącznie z piękną pogodą, która do parku im. J. Wybickiego przyciągnęła tłumy
Już przed południem pojawili się pierwsi uczestnicy. Na początku na scenie amfiteatru  zagościły dzieci i opiekunowie z nowodworskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Z okazji obchodów 100- lecia TPD, mali artyści odtańczyli poloneza, zostały wręczone odznaczenia, były podziękowania  dla osób szczególnie zaangażowanych w rozwój Towarzystwa

Przed godziną 14:00 w okolice parku zaczęły zjeżdżać  zabytkowe samochody. W ramach XIX Nowodworskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, mieszkańcy mogli podziwiać kilkadziesiąt przepięknych i zadbanych aut z duszą i historią. Właściciele chętnie odpowiadali na pytania zainteresowanych, jednocześnie prezentując na sobie odpowiednie stroje z epoki. Publiczność wybrała swoją motoryzacyjną “piękność”.  Na koniec pokazu wszystkie chętne dzieciaki miły okazję zasiąść w historycznych pojazdach i pokonać rundę wokół parku.

Następnie sceną zawładnęli aktorzy  z przedstawieniem “Lwi król”. Zgromadzeni pod sceną najmłodsi chętnie uczestniczyły w tym  interaktywnym spektaklu. Wzruszeniom, śmiechom i oklaskom nie było końca. Swój czas miel również mali artyści uczestniczący w zajęciach artystycznych przy Nowodworskim Ośrodku Kultury. Pokazy zakończył  koncert bajkowych przebojów z filmów Disneya.

Do samego wieczora park tętnił życiem i rozbrzmiewał dziecięcym śmiechem. Milusińscy mieli do dyspozycji wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Dmuchany plac zabaw, animacje, zabawy  z żonglerem i szczudlarzem, konkursy, fotobudkę, warsztaty, podczas których mogli samodzielnie przygotować kolorowe lizaki.

Organizatorami imprezy był Samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Nowodworski Ośrodek Kultury.

Małgorzata Mianowicz, fot. Małgorzata Mianowicz, Marek Górecki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…