Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Posprzątali miejską plażę

2019-06-12 10:56:06

W ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska, który na całym świecie obchodzony jest 5 czerwca, firma ALPLA – miejscowy producent opakowań, zorganizowała akcję sprzątania plaży miejskiej. Tym razem do pomocy zostali również zaproszeni pracownicy firmy Reckitt Benckiser

Do akcji zgłosiło się czterdzieści osób. Wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci ruszyli spod siedziby WOPR w Nowym Dworze Mazowieckim w kierunku Okunina zbierając po drodze wszystkie nieczystości, które znaleźli na plaży. Ważnym przesłaniem organizatora jest fakt, że plastik, który dziś obarczany jest winą za ogromne zanieczyszczenie środowiska, sam w sobie nie ponosi odpowiedzialności za to, że jest go tak dużo w naszym otoczeniu. To człowiek swoją lekkomyślną postawą i nieodpowiedzialnym działaniem sprawił, że plastik nie trafił do recyklingu, ale do rzek, mórz, na plaże, do lasów i na szlaki górskie.

-ALPLA, będąc firmą odpowiedzialną, poprzez akcję sprzątania świata, chce pokazać, jak ważne jest zaangażowanie każdego z nas w działania, które pomogą chronić naszą planetę, w wymiarze mikro – nasze środowisko tu w Nowym Dworze. Podobne działania prowadzimy również w innych oddziałach firmy to jest: w Ostrowi Mazowieckiej, Radomsku i Żywcu oraz we wszystkich 170 miejscach na świecie, gdzie znajdują się nasze zakłady – powiedziała nam Anna Urbańska Market Development Manager z firmy ALPLA.  –Podczas dzisiejszego sprzątania udało nam się napełnić prawie wszystkie worki. Dużo szkła i plastiku znajdowało się na plaży. A chyba najdziwniejszym znaleziskiem okazał się… śpiwór, którego ktoś zapomniał zabrać ze sobą po plażowaniu – dodała nasza rozmówczyni.

Tego typu działania podejmowane przez lokalnych przedsiębiorców mają wymiar nie tylko czysto praktyczny, ale również edukacyjny dla pracowników i innych podmiotów działających w naszej okolicy.

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…