NOWY DWÓR MAZ. Policjanci pomagają uchodźcom

2022-04-11 12:24:30

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim włączają się w pomoc obywatelom Ukrainy. Podczas służby odwiedzają miejsca w których przebywają uchodźcy, rozdają broszury informacyjne, informują obcokrajowców jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz pomagają w dostarczaniu paczek, ze zbiórek organizowanych na terenie powiatu nowodworskiego.

Naszym sąsiadom zza wschodniej granicy na różne sposoby pomagają także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Podczas codziennej służby nowodworscy dzielnicowi odwiedzają punkty, w których przebywają i gdzie udzielana jest pomoc uchodźcom z Ukrainy. Policjanci rozdają dwujęzyczne broszury informacyjne, które zawierają najważniejsze numery telefonów oraz informacje dotyczące możliwych przestępstw związanych z handlem ludźmi, a także zaginięć osób. Funkcjonariusze przestrzegają również obcokrajowców przed niebezpiecznymi sytuacjami w których mogą się znaleźć, a także przekazują praktyczne informacje związane z ich pobytem na terenie powiatu nowodworskiego.

W tym tygodniu dzielnicowa z nowodworskiej komendy na prośbę wolontariuszy z Modlina Twierdzy udała się do Szkoły Podstawowej Im. A. Einsteina. Dyrektor Przedszkola przekazała policjantce zebrane przez uczniów tej placówki przedmioty, w postaci odzieży, art. spożywczych, chemii i maskotek dla uchodźców. Funkcjonariuszka zawiozła wszystkie paczki do interwencyjnego punktu działającego na terenie Modlina Twierdzy. Wkrótce zostaną one przekazane obywatelom Ukrainy.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *