NOWY DWÓR MAZ. Podłość ludzka nie zna granic. Bestialsko potraktowany pies

2020-05-19 1:26:13

W środę, 13 maja w pobliżu stacji benzynowej na Osiedlu Młodych w Nowym Dworze Maz. błąkał się pies. Jak się okazało, bardzo skrzywdzony przez swojego właściciela. Miał w skórę wokół szyi wrośnięty łańcuch

Psa odnalazła mieszkanka Nowego Dworu Maz., która przejeżdżając obwodnicą zauważyła błąkające się zwierzę. Udało jej się podejść do psa i złapać go. Po zauważeniu ran na ciele zwierzęcia natychmiast przewiozła zwierzaka do przychodni weterynaryjnej Mastif.

-Piesek, który do nas trafi był w opłakanym stanie. Wokół jego szyi znajdowała się otwarta rana z wrośniętym w ciało łańcuchem, na którym pies był prawdopodobnie długo trzymany. W jakiś sposób udało mu się zerwać więzy i uciekł od swojego okrutnego właściciela. Niestety, w ranie rozwinęła się martwica, a gnijące ciało było w stanie rozkładu. Pomimo swoich okropnych cierpień piesek jest przyjaźnie nastawiony do ludzi. Nadaliśmy mu imię Koleś. Dał się spokojnie zbadać, odkazić i założyć opatrunek. Został przekazany Straży Miejskiej i umieszczony w klatce miejskiej, która niestety okazała się dla niego zbyt słabym zabezpieczeniem. Następnego dnia uciekł i to dwukrotnie. Wszystko na szczęście dobrze skończyło i Koleś trafił w troskliwe ręce tymczasowych opiekunów – powiedziała nam Pani Ewa Dunal z przychodni Mastif.

-W mojej ocenie pies musiał przebyć dłuższą drogę, by trafić na teren miasta. Nasi mieszkańcy są bardzo wrażliwi na krzywdę zwierząt. Nie raz zgłaszają nam różne przypadki, które zaobserwują w swojej okolicy. Ten piesek bardzo długo musiał przebywać na łańcuchu bez obroży, o czym świadczą jego rany. Całą dokumentację medyczną i zeznania świadków przekazaliśmy do Komendy Powiatowej Policji. Sprawa wykracza poza znamiona zwykłego wykroczenia. Jest to przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, które ścigane jest przez policję – powiedział Piotr Rogiński, komendant Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Obecnie piesek przebywa w domu tymczasowym. Niestety może tam zostać jedynie kilka dni. Jeśli nie trafi do adopcji czeka go tym razem klatka w schronisku. Jeśli znajdzie się osoba chętna do adopcji Kolesia proszona jest o kontakt z przychodnią weterynaryjną Mastif tel: 22 775 22 02.

Zwracamy się z apelem o uważne przyjrzenie się zdjęciom. Być może komuś uda się rozpoznać psa. Jest to dość spory piesek w typie owczarka niemieckiego, ma ok. 50 cm wysokości i wagę ok. 30 kg. Jest to jedyny sposób, by trafić do właściciela, który w takim bestialstwem potraktował swojego czworonoga.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia. Wszelkie informację mogące pomóc w ustaleniu sprawcy znęcania się prosimy przekazywać telefonicznie do Straży Miejskiej pod nr 22 51 22 291 lub Policji w Nowym Dworze tel. 22 775 22 02.

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *