Facebook
NOWY DWÓR MAZ. Pływalnia ruszy w połowie marca

2021-02-12 12:42:33
Jak informuje Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, miejska pływalni będzie oddana do użytku za miesiąc. Dlaczego tak późno?

W ubiegłym tygodniu Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 12 lutego może ponownie zacząć działać sportowa infrastruktura na zewnątrz oraz m.in. stoki czy aquaparki. Okazuje się, że ponowny rozruch basenu trwa i to dość długo, dlatego kilka dni nie wystarczy, aby mieszkańcy mogli powrócić do rekreacyjnego pływania.

NOSiR informuje:Procedura polega na napełnieniu niecek basenowych wodą, ogrzaniu w poszczególnych nieckach wody do temperatury spełniającej normy, dezynfekcji wody, aby spełniała wymagania zgodne z wytycznymi Ministra Zdrowia, a także przeprowadzenie analiz laboratoryjnych wody i dopuszczenie jej do użytkowania przez służby sanitarne. Procedura uruchomienia Pływalni Miejskiej potrwa min. 30 dni, a jej ponowne otwarcie planowane jest na połowę marca 2021 r. i jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w Polsce”.

Czarny scenariusz zakłada nawet, że zanim pływalnia zdąży otworzyć się dla mieszkańców, może zostać ponownie zamknięta, jeśli liczba zakażeń będzie rosła, a rządzący podejmą decyzję o kolejnym lockdownie.

EG, fot. NOSiR

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *