NOWY DWÓR MAZ. Plenery łączą pasjonatów fotografii

2019-07-31 10:50:38

Wybraliśmy się w odwiedziny do Nowodworskiej grupy pasjonatów fotografii NoviFoto, która działa w mieście już od ponad roku i która wykorzystuje pozującą w rozkwicie przyrodę do plenerów

Grupowicze spotykają się cyklicznie, by wspólnie cieszyć się swoją pasja i wymieniać doświadczenia. W okresie jesienno-zimowym spotkania odbywają się głównie w sali udostępnionej przez NOK. Uczestnicy razem oglądają zdjęcia ze swojego dorobku lub analizują fotografię klasyków, by czerpać od najlepszych. Organizowane są też studyjne warsztaty fotograficzne, by rozwijać umiejętności fotografowania przy użyciu sztucznego oświetlenia. Razem uczą się trudnej sztuki portretu.

Grupa na jednym z plenerów

W okresie letnim członkowie grupy chętniej umawiają się w plenerze, by podpatrywać przyrodę i korzystać z piękna otaczającej nas natury. Efekty kilku ostatnich spotkań chcemy zaprezentować na załączonych zdjęciach. Jak mówią nam grupowicze, od sierpnia będą realizować zupełnie nowy projekt – fotografii zaangażowanej. Chcą poprzez swoje prace pokazać społeczne aspekty rzeczywistości z całymi jej przejawami, emocjami, może nieco w krzywym zwierciadle, ale z własnym przekazem, poczuciem estetyki i humoru.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grupy zapraszamy do kontaktu poprzez profil na Facebooku: Grupa NoviFoto NDM.

Red.

Fotografki we mgle

fot. Sylwia Ziółkowska

fot. Paulina Łęczycka

fot. Małgorzata Domżała

fot. Małgorzata Domżała

fot. Małgorzata Mianowicz

fot. Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

1 komentarz

  1. Domin odpowiedz

    Gdzie takie pole słoneczników? Chodzi o fotkę autorstwa Pauliny Łęczyckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *