Facebook
NOWY DWÓR MAZ. Place zabaw szczególnej troski

2022-06-02 10:22:34

Wiosna w pełni i coraz więcej rodziców wraz ze swoimi pociechami odwiedza place zabaw. Część miejsc do zabawy wymaga pilnych modernizacji. Ostatnio coś drgnęło w tej sprawie


Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o projektach obywatelskich zaakceptowanych w ramach tzw. funduszu osiedlowego, których realizacja miała nastąpić w 2021 roku. Jednym z nich była modernizacja placu zabaw mieszczącego się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Modlinie Starym. Dzień po wydaniu Tygodnika zauważyliśmy, że plac zabaw przy szkole został ogrodzony taśmami i wprowadzono zakaz użytkowania. To jasny sygnał, że coś się będzie na placu działo. – Szkoła rozpoczęła remont nawierzchni placu na boisku, stąd obowiązuje zakaz wejścia na teren – poinformował nas Maciej Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Pandemia wstrzymała Fundusz

Wracając do sprawy realizacji Obywatelskiego Funduszu Osiedlowego uzyskaliśmy informację, że część prac z zatwierdzonych projektów została zrealizowana w roku 2021, a reszta ma się odbyć w roku bieżącym.
W wyniku wprowadzenia stanu pandemii w kraju, wszystkie nierozpoczęte zadania w ramach Obywatelskiego Funduszu Osiedlowego zostały wstrzymane. Wiązało się to z niepewną sytuacją finansową samorządu. Jednakże w roku 2021 wykonano 185 m² bezpiecznej nawierzchni placu zabaw przy ul. Wiejskiej za kwotę 60759,55 zł. Z OFO pochodziło 30 tys. zł. Doposażenie placu zabaw przy SP nr 3 planowane jest na ten rok – poinformował nas w imieniu Burmistrza Janusz Mikuszewski, Z-ca Burmistrza Miasta.
Widać gołym okiem, że w ostatnim czasie place zabaw stały się języczkiem uwagi lokalnej władzy. Na prośbę radnej Beaty Rusek plac na Nowodworzance został wyczyszczony.
“Mieszkańcy Nowodworzanki zgłosili się do mnie z interwencją. Na sesji Rady Miejskiej w dniu 26 kwietnia zgłosiłam potrzebę posprzątania i umycia placu zabaw dla dzieci. Dziękuję MZO za umycie urządzeń. Niestety przykro patrzeć w jakim stanie jest nawierzchnia. Sprawa wielokrotnie była poruszana przez Klub Niezależni dla Miasta, na komisjach i sesjach. Na ten moment umyto urządzenia, na wymianę nawierzchni niestety będziemy musieli jeszcze poczekać” napisała na swoim profilu społecznościowym radna.
Trudno uwierzyć, że w ciągu tak krótkiego czasu od położenia nawierzchni na placu przy ul. Wiejskiej jest ona zniszczona na tyle, że wymaga wymiany. Może warto, by wykonawca poprawił swoją pracę w ramach gwarancji, jeśli takowa jeszcze obowiązuje.
W roku 2022 w budżecie miasta na realizację zadania dot. „Modernizacji placów na terenie miasta” przeznaczono kwotę 300 000 zł.
Już widać światełko w tunelu.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *