NOWY DWÓR MAZ. Piknik ratowniczy na plaży

2019-07-19 11:19:59

W sobotę, 13 lipca od godz. 14:00 na plaży za targowiskiem miejskim odbył się piknik ratowniczy pn. “Bezpieczne Wakacje 2019” w ramach kampanii ogólnopolskiej “Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą”

Tego sobotniego popołudnia mieszkańcy mogli zobaczyć na plaży za targowiskiem miejskim m.in. pokaz z użyciem skutera wodnego z platformą ratowniczą, który wykonali druhowie OSP Ratownictwo Wodne. Niesamowitymi umiejętnościami ratownictwa i reagowania na zagrożenie wykazał się najmłodszy ratownik – roczny labrador, Maks, który wyciągnął pozoranta z wody.

Ponadto, ratownicy pokazali na osobie oraz manekinie, jak należy ratować osobę po wyciągnięciu z wody. Mieszkańcy mieli również możliwość obejrzenia z bliska sprzętu wodnego ratowników i porozmawiania z druhami i ratownikami.

W pikniku udział wzięła Państwowa Straż Pożarna wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną Ratownictwo Wodne i Nowodworskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Miejsce pikniku i pokazów od strony rzeki zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *