NOWY DWÓR MAZ. Ostatnie pożegnanie Jerzego Wysokińskiego

2020-06-12 11:16:36

10 czerwca br. w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła Osiedle Młodych, odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. Jerzego Wysokińskiego, zmarłego w dniu 5 czerwca br. w wieku 73 lat, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

W uroczystości tej uczestniczyli; najbliższa rodzina, przedstawiciele władz miasta i szkoły, przyjaciele, mieszkańcy osiedla. Przy trumnie stanęła delegacja młodzieży ze sztandarem szkoły. Zmarły był także wielkim społecznikiem, radnym miasta w latach 1990-1998, wieloletnim dziennikarzem Tygodnika Nowodworskiego, wybitnym pedagogiem, człowiekiem ogromnej wiedzy i kultury.

Mszę św., sprawował ks. Piotr Protaś, który w swoim słowie skierowanym do wiernych powiedział m.in. „Człowiek, żeby przeżyć życie mądrze, roztropnie, godnie, musi mieć perspektywę swego działania, opartą na miłości i wierze, nie zaniedbując wartości i zasad moralnych.”

W imieniu uczniów i dyrekcji szkoły w ciepłych i wdzięcznych słowach, wzruszających wspomnieniach pożegnał Zmarłego dyrektor szkoły Jerzy Kowalik, przytaczając myśl ks. Jana Twardowskiego; „Można odejść na zawsze, by stale być blisko.”

Panie Dyrektorze, zawsze będzie Pan blisko w naszej pamięci, wspomnieniach i myślach. Jest Pan częścią naszej szkoły.”

W kondukcie żałobnym trumnę z ciałem przewieziono i złożono w grobie na cmentarzu parafialnym w centrum miasta. Mogiłę okryły wieńce i wiązanki z kwiatów.

Wspomnienie o Panu Jerzym Wysokińskim w najbliższym wydaniu Tygodnika – 16 czerwca br.

B. Malewska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *