NOWY DWÓR MAZ. “ODMROŻONA NADZIEJA”

2023-01-09 7:14:08

To tytuł najnowszej powieści nowodworskiej poetki i powieściopisarki Miry Białkowskiej. Prezentacja jej odbyła się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w naszym mieście, we właściwej bibliotecznej scenerii tysiąca tytułów książek oraz licznie przybyłych zaproszonych gości, przyjaciół i rodziny pisarki

Obecna była także grupa pań z Nowodworskiego Stowarzyszenia Amazonek z jej przewodniczącą Grażyną Kiljan. Przybyłych w imieniu dyrektor biblioteki serdecznie powitała pani Katarzyna Mieszkowska oraz autorka, której towarzyszyły jej urocze wnuczki.
Spotkanie uświetnił koncert piosenek z repertuaru Ewy Bem, w wykonaniu młodych nowodworskich artystów Agaty Malczyk (śpiew) i Dariusza Wasilko (gitara).
“Odmrożona nadzieja” to powieść napisana dla kobiet, ale przeczytać ją może, też każdy mężczyzna. Porusza ona dogłębnie losy głównej bohaterki Cecylii, która w swym życiu podejmuje trudną walkę z chorobą nowotworową, która zmienia lub przekreśla jej marzenia, pasje i sens życia. Dzięki swojej wewnętrznej siłę oraz wsparciu swoich najbliższych, życzliwych przyjaciół i sąsiedztwa w bloku, w którym mieszka, pomału realizuje swoje marzenia i życiowe cele.
Książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem, a to dzięki tematyce, bogactwie słów, określeń, życiowej mądrości, trafnej refleksji.
W dyskusji, jaka się w czasie spotkania odbyła, pisarka odpowiadała na pytania czytelników i zwierzyła się z przeżyć, jakie doznała na wielu spotkaniach literackich, które odbyła w kraju.
Na pytanie, czy będzie kolejna powieść? – odpowiedziała, że teraz będzie trochę przerwy na odpoczynek i na pewno powróci do pisania. A co będzie tematem, tego jeszcze nie wie.
A dla nas czytelników, jej powieści, wiersze czy fraszki, to wielka radość i duma, że “nasza Mira”, mieszka w naszym mieście, pisze dla nas i o nas.
Pisarkę obdarowano wielkimi brawami, kwiatami, upominkami i gratulacjami. A potem, już przy stoliku, chwila osobistego spotkania, dokonanie osobliwego wpis pięknych słów i autografu autorki powieści, na miłą pamiątkę literackiego spotkania.

Mira Białkowska jest autorką powieści dla dorosłych; “Wcale mi nie zależy”, “O co ci chodzi”, Nareszcie z górki”, “Moja przyjaciółka Perypetia (I-II); Tomików wierszy i fraszek ” Fraszkowa uczta” i “Do pary” oraz książeczki dla dzieci “Bajeczki babci Mireczki”, które wraz z powieścią Odmrożona nadzieja”, wydane zostały przez Wydawnictwo Literackie Białe Pióro w Warszawie.

B. Malewska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *