NOWY DWÓR MAZ. Niebezpieczna droga do szkoły

2019-12-23 12:52:06

Tuż koło jednej z największych szkół w Nowym Dworze Maz. czyli Szkoły Podstawowej nr 5, prowadzona jest budowa nowego osiedla, a wraz z nim parkingu przy ul. Janusza Kusocińskiego

Rozmawialiśmy z Dyrektorem nowodworskiej “piątki” panem Jerzym Kowalikiem o problemach związanych z budową parkingu obok wjazdu do szkoły i budynku Sądu.

-Ten rozgardiasz trwa już co najmniej od kilku miesięcy. Deweloper, który buduje nowe bloki jest odpowiedzialny również za budowę parkingu. Ze wstępnych założeń wynikało, że prace na parkingu zostaną zakończone wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Jak sama pani widzi wszystko jest rozgrzebane i niedokończone. Właściciele samochodów parkują na chodniku, często blokując wejście na teren szkoły. Już kilka razy zdarzyło się, że ktoś wpadł kołem w dziurę, bo nie była widoczna. Zanim rozpoczęła się ta budowa, uczniowie przechodzili obok płotu boiska odgrodzonym przejściem. Były barierki wzdłuż całej ulicy, które odgradzały zaparkowane pojazdy od chodnika. Zostały one zdemontowane. W tej chwili jest jedna barierka vis a vis furtki, która kompletnie nie gwarantuje bezpieczeństwa naszym uczniom – mówi dyrektor.

Faktycznie gołym okiem widać, że prace na parkingu prowadzone są z dużą niestarannością. Wszędzie wystają jakieś kable i końcówki rur, które nie są zabezpieczone. Wykopany znak drogowy leży od tygodnia wprost na chodniku i nikt się nim nie interesuje. Z naszych informacji wynika, że Rada Rodziców zwróciła się z pismem do Urzędu Miasta w sprawie przeciągającej się budowy. Pismo skierowano do władz w dniu 4 grudnia, ale do chwili obecnej nie ma na nie odpowiedzi.

Budowa budynków mieszkalnych ma się ku końcowi. Niebawem wprowadzą się nowi lokatorzy i na terenie koło szkoły będzie znacznie wzmożony ruch. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy bez ukończonego parkingu dzieci będą bezpieczne w drodze do szkoły? Do sprawy będziemy powracać.

MM

Comments

comments

1 komentarz

  1. NAUCZYCIELKA odpowiedz

    Dzieci i młodzież ucząca się na Pólku w ogóle ma pod górkę, jeśli chodzi o drogi do szkoły. Ul. Maturzystów prowadząca z dworca do szkół to największy wstyd dla Miasta. Niedoświetlona, dziurawa, w deszczu prawdziwa pułapka…
    Byłoby idealnie, gdyby ktoś z UM, a najlepiej wszyscy decydujący o wydatkach budżetowych, przeszli razem z dziećmi i młodzieżą drogami do szkoły przez kilka poranków, najlepiej kiedy zdrowo leje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *