NOWY DWÓR MAZ. Morawicza idzie do remontu: będą utrudnienia

2022-03-16 2:55:20

Zapowiadany od ponad roku remont ul. Morawicza rozpocznie się w połowie marca. Dowiedzieliśmy się, że ulica nie będzie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego, jednak mieszkańcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami


Zaplanowana przebudowa ul. Morawicza na odcinku od Al. Wojska Polskiego do wiaduktu może rozpocząć się już w bieżącym tygodniu. Na ten moment nie jest jeszcze znana dokłada data wejścia firmy na budowę, jednak przygotowania są już w toku. Na poboczach pojawiły się znaki ostrzegawcze oraz ograniczenia prędkości.
– Wywieramy presje na wykonawcę , którym jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego i chcemy znać wszystkie szczegóły tak jak lokalna społeczność. Natomiast musimy zdawać sobie sprawę, że w skład personelu firm, które będą wykonywały remont wchodzą osoby z Ukrainy. Cześć z nich wyjechała, cześć pracuję pod ogromnym obciążeniem związanym z troską o najbliższych, którzy zostali w kraju gdzie jest wojna. Szef firmy, która wygrała przetarg obiecał nam, że staje na głowie, by remont rozpoczął się jak najszybciej i był sprawnie prowadzony – powiedział naszej redakcji Krzysztof Kapusta, Starosta Powiatu Nowodworskiego, będącego zarządcą drogi.
Pomimo zapowiedzi radnego Romasza Reginisa, że remont rozpocznie się w poniedziałek (14.03) w godzinach przedpołudniowych nie udało się nam zaobserwować, by sprzęt budowlany czy pracownicy pojawili się na ul. Morawicza. Pierwsze działania widać było za to we wtorek (16.03), ale firma nie wkroczyła jeszcze pełną parą na teren.
– Jesteśmy obecnie w bardzo trudnym okresie galopującej inflacji. Niesamowicie wzrosły ceny gazu, który wykorzystywany jest do podgrzewania asfaltu. Firma szuka alternatywnych rozwiązań. Jeśli zajdzie taka potrzeba to remont będzie prowadzony nawet 24 godziny na dobę, by jak najszybciej go zakończyć. Morawicza to główna aorta komunikacyjna naszego miasta i nie możemy całkowicie wyłączyć jej z ruchu. Chcemy tak zorganizować pracę, żeby ulica była drożna dla samochodów np. objazd w ósemkę lub wahadło – dodał starosta K. Kapusta.
Zaplanowana przebudowa ma na celu poprawę stanu technicznego drogi powiatowej. Zakres robót przewidzianych do realizacji obejmuje m. in. remont nawierzchni jezdni, poszerzenie jezdni pod wydzielony pas do skrętu w lewo w ul. Jarzębinową, budowę poboczy gruntowych, przebudowę chodników i peronu przystankowego oraz przebudowę zjazdów i ciągu pieszo-rowerowego. W ramach zadania zaplanowano również wybudowanie kanału technologicznego oraz budowę instalacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Morawicza, Miłej i Jarzębinowej w Nowym Dworze Mazowieckim – czytamy w założeniach do projektu.
Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec czerwca br.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *