Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Młodzież chce do OSP

2019-06-16 9:50:58

Od kilku tygodni trwał nabór chętnych do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która będzie działać w ramach struktur Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. W dniu 4 czerwca odbyła się pierwsza zbiórka. Frekwencja mile zaskoczyła nowodworskich strażaków

– Na pierwsze nasze spotkanie przybyło ok. czterdzieścioro uczestników. Są to dzieci i młodzież  głównie z naszego miasta, w wieku od 8 do 18 lat. Co nas zaskakuje to chłopcy wcale nie stanowią przewagi. Równie chętnie do drużyny garną się dziewczynki . Nabór jest już co prawda zamknięty, ale jeśli zgłosi się do nas osoba chętna i zaangażowana, nie odeślemy z kwitkiem. Każdą nową kandydaturę będziemy rozpatrywać indywidualnie – mówi nam opiekun MDP, Piotr Napiórkowski.

Podczas pierwszej zbiórki adepci pożarnictwa zapoznali się z opiekunami, jednostką i regulaminem, który będzie obowiązywał podczas ich spotkań. Zbiórki będą regularne. Przez okres wakacji, co tydzień w każdy wtorek o godz. 18:00 w remizie strażackiej OSP przy ul. Nałęcza. Od września harmonogram spotkań będzie dostosowany do planu zajęć nauki w szkołach.

Celem, który przyświeca pomysłodawcom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jest edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa i szerzenie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Strażacy chcą nauczyć dzieci i młodzież właściwego reagowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, umiejętności podejmowania pierwszej pomocy, podstawowego posługiwania się sprzętem pożarniczym. Drużyna ma być też miejscem, gdzie dzieci ciekawie spędzą wolny czas oraz sposobem na zawieranie nowych przyjaźni, nauki dyscypliny i zdrowej rywalizacji.

Jest to bardzo potrzebna i cenna inicjatywa, która zapewne w niejednym młodym druhu rozbudzi pasję i właściwie przygotuję do późniejszej niełatwej, ale jakże pięknej roli strażaka-ochotnika.  

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…