NOWY DWÓR MAZ. Kiełbasa z gwoździami – uważaj na spacerze z pupilem!

2022-04-11 8:29:52

Do naszej redakcji zwrócił się czytelnik z Osiedla Młodych, którego pies podczas spaceru znalazł kawałek kiełbasy. Jak się okazało – z gwoździem. Ostrzegamy właścicieli czworonogów by uważali na swoich pupili

Sytuacja miała miejsce w ostatnią niedzielę (10.04) na Osiedlu Młodych przy ul. Pileckiego 1. – Zauważyłem, że mój pies wziął coś do pyska. Udało mi się wyjąć to znalezisko i o dziwo stwierdziłem, że to kawałek kiełbasy z gwoździem. Byłem z psem u weterynarza na szczęście nic mu się nie stało ale nie jestem pewien czy w mięsie nie było jakiejś trucizny. Lekarz kazał obserwować zwierzę – przekazał nam pan Arek, mieszkaniec miasta.
Dlaczego ktoś chce uśmiercać zwierzęta? Trudno znaleźć odpowiedź na takie pytanie. Problem w tym, że trudno jest zlokalizować osoby, które rozrzucają tego typu “posiłki”.  Żeby skutecznie łapać osoby rozrzucające trutki na psy, trzeba by je złapać na gorącym uczynku, ewentualnie dysponować dowodem w postaci zdjęcia lub nagrania wideo, np. z monitoringu. Będziemy dopytywać straży miejskiej czy udało się im znaleźć cokolwiek w sprawie na nagraniach monitoringu.

GM
fot.: Czytelnik – Pan Arek

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *