Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Kiedy nowe wiaty na przystankach?

2019-06-09 8:53:08

“Nie jest prawdą, że… dach przeciekał. Szczególnie, że prawie nie padało” – taki cytat z filmu Miś przychodzi do głowy patrząc na przystanki komunikacji autobusowej w mieście. Dach nie przecieka… bo go nie ma


Na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Leśną od blisko 2 miesięcy brak jest wiaty, którą skutecznie “zdemontował” kierowca ciężarówki. Podróżni nie mają gdzie się skryć, jeśli akurat pada, ani na czym usiąść w oczekiwaniu na autobusu. Na środku chodnika zionie “czarna dziura”, którą ktoś sprytnie zamaskował koszem na śmieci. Podobnych miejsc w mieście jest więcej

Jak długo będzie trwała taka sytuacja? Gdzie i kiedy zaplanowane są montaże nowych wiat przystankowych? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do pani Julianny Borkowskiej z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

Już w maju zostało rozpisane zapytanie ofertowe na wykonanie i montaż nowych wiat. Na początek planowaliśmy postawienie trzech zadaszeń na przystankach. W postępowaniu okazało się, że złożona nam oferta jest na tyle korzystna, że budżet pozwala na zakup większej ilości. Większość zostanie sfinansowana ze środków miasta, jedna wiata z budżetu obywatelskiego. Wspomniany przystanek przy Wojska Polskiego jest zaplanowany do przebudowy i postawienia wiaty. Prócz tego na Osiedlu Młodych nowe wiaty zostaną zamontowane na ul. Pileckiego – koło ronda i w okolicach sklepy Mila. W Modlinie, również dwie wiaty na ul. Kopernika. W mieście nowe zadaszenie powstanie na Bohaterów Modlina (przystanek vis a vis Spółdzielni Mieszkaniowej w kierunku Okunina) oraz na ulicy Zakroczymskiej przy kwiaciarniach. Jedna nowa wiata stanie w Modlinie Twierdzy. Wykonawca zobowiązany jest całość prac zakończyć do 31 lipca br. – powiedziała nasza rozmówczyni.

Dobrze, że zbliża się lato i faktycznie może nie będzie padało, jednak w upalne dni podróżni też chętnie schowają się przed palącym słońcem pod dachem nowej wiaty. Jeśli  prace budowlane  zakończą się zgodnie z harmonogramem będzie na to szansa wraz z początkiem sierpnia. 

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…