NOWY DWÓR MAZ. Hej “mamuśki” zbliżają się wakacje…

2019-07-10 10:55:05

Z takim hasłem Stowarzyszenie Nowy duch Mam wkroczyło w czas wakacyjnego odpoczynku

Na zakończenie zajęć muzycznych, na ręce dyrektora Nowodworskiego Ośrodka Kultury trafiły podziękowania za umożliwienie prowadzenia tam zajęć. Maluchy otrzymały małe upominki.

Ostatnie warsztaty odbyły się 5 lipca z panią Sylwią Lech. Podczas swoich działań dziewczyny doprowadziły do 20 zajęć muzycznych i 7 spotkań warsztatowych.

Mamy miały również stoisko podczas tegorocznego Dnia Miasta na stadionie. Opowiadały tam o swojej działalności, zapraszały do pomocy. Dla dzieci przygotowały mnóstwo atrakcji do samego wieczora.

Dziękują za pomoc w przygotowaniach Oddziałowi Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim. Podziękowania kierują również do: Pizzerii “Perfetto”, Gumisiowego Przedszkola Językowego w Kaliszkach, Harcerzy, Urzędu Miasta Nowy dwór Mazowiecki, Pana Mariusza Ziółkowskiego, Pani Oli Kruszewskiej oraz wszystkich osób pomagających w działaniach.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Nowy Duch Mam jest prężnie rozwijającym się, działającym na rzecz rodzin z małymi dziećmi oraz kobiet w ciąży. Organizują na terenie Nowego Dworu całkowicie bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci nie tylko starszych, ale nawet dla takich poniżej 1. roku życia oraz spotkania ze specjalistami w celu powiększenia świadomości rodziców na temat prawidłowego rozwoju maluchów i wspomagania go w odpowiedni sposób.

Mają wiele pomysłów i planów na rozwijanie naszych dzieci. Są organizacją non – profit, dlatego potrzebują ciągłego wsparcia instytucji zewnętrznych, firm oraz osób prywatnych. Prócz pomocy finansowej zbierają różne niezniszczone zabawki, pomoce edukacyjne, wszelkie artykuły papiernicze. O tym, jak działają i w jaki sposób jeszcze można ich wspomóc informacje można znaleźć na Facebook`u Stowarzyszenia.

Nowy Duch Mam przyłączył się do akcji organizowanej na rzecz dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, przez Warszawiankę Roku Annę Ojer i grupę na Facebook`u “SOS mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD “. Zbieramy NOWE (z metką ) maskotki, które trafią na salę wybudzeń po operacjach dla maluchów, jako pocieszki. Akcja trwa do końca sierpnia lub dłużej. Maskotki można wysłać pocztą lub przekazać do Stowarzyszenia, a oni je dostarczą. To placówka, do której trafiają cięższe przypadki z całej Polski, z naszych okolic również.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *